Reklama: Partnerzy:


Nie żyje Krystyna Cieślik

Chorzowianin 2019-05-10
W wieku 83 lat zmarła w piątek Krystyna Cieślik, żona byłego napastnika chorzowskiego Ruchu Gerarda Cieślika, trzykrotna mistrzyni Polski w piłce ręcznej w barwach "Niebieskich".
Nie żyje Krystyna Cieślik

Krystyna Cieślik przy ławeczce Gerarda Cieślika - zdjęcie z grudnia 2014 r. | Fot. Mariusz Banduch

"Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krystyny Cieślik, byłej szczypiornistki Ruchu, żony naszej Legendy, Gerarda Cieślika. Zmarła w wieku 83 lat" - czytamy na stronie czternastokrotnego mistrza Polski.

Krystyna Cieślik, z domu Janiczek, była piłkarką ręczną Ruchu w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. Trzykrotnie (1962-1964) zdobywała z nim mistrzostwo Polski.

W 2001 r. zawarła związek małżeński z Gerardem Cieślikiem. Legendarny piłkarz Ruchu i reprezentacji Polski odszedł 3 listopada 2013 r.

Jak poinformował Ruch Chorzów, pogrzeb Krystyny Cieślik odbędzie się w piątek, 17 maja w Katowicach. Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 10.00 w Bazylice pod wezwaniem św. Szczepana i Matki Boskiej Bogucickiej przy ul. Markiefki 89 w Katowicach-Bogucicach. Śp. Krystyna Cieślik spocznie na pobliskim cmentarzu przy ul. Leopolda.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.