Reklama: Partnerzy:


Zmarła Joanna Zabłocka (1961-2019)

Chorzowianin 2019-04-08
Joanna Zabłocka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie zmarła 6 kwietnia 2019 roku w wieku niespełna 58 lat po ciężkiej chorobie, z którą zmagała się dzielnie od pewnego czasu…
Zmarła Joanna Zabłocka (1961-2019)

Urodziła się 27 kwietnia 1961 roku w Jędrzejowie. Dyrektorem chorzowskiej szkoły przy ul. Sportowej 4 (najpierw była to SP nr 2, następnie w wyniku reformy systemu edukacji Gimnazjum nr 2, a ostatnio – po kolejnej reformie – znów Szkoła Podstawowa nr 2) była od roku szkolnego 1998/1999.

Jak sama podkreślała – podstawą sukcesu szkoły jest panujący w niej dobry klimat, sprzyjający podejmowaniu nowych wyzwań, dobre relacje dyrekcji z nauczycielami, a nauczycieli z uczniami i ich rodzicami, przyjazny stosunek kadry pedagogicznej do uczniów oraz estetyczny wystrój pomieszczeń szkolnych i otoczenia placówki. Wszystko to starała się realizować, a efekty jej pracy były zauważalne nie tylko w środowisku szkolnym. Kilkakrotnie uzyskiwała szczególnie wyróżniającą ocenę pracy, wielokrotnie otrzymywała Nagrodę Prezydenta Miasta Chorzów.

Z zapałem angażowała się w organizację i współorganizację akcji społecznych na rzecz najmłodszych w trudnej sytuacji życiowej i materialnej (jej aktywność na tym polu została nagrodzona m.in. „Bartkowym Serduszkiem”, „Certyfikatem Dobroczynności” i Medalem Gwiazdy Wigilijnej od Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” w Chorzowie. Była też aktywną członkinią Stowarzyszenia Miłośników Chorzowa im. Juliusza Ligonia. Za sprawą jej osobistego zaangażowania Gimnazjum nr 2 nadano 22 października 2005 roku imię Jana Pawła II, a w szkole powstała izba patrona i zawisła tablica pamiątkowa.

18 września 2018 roku została uhonorowana – ustanowionym w tymże roku - Medalem Św. Jana Pawła II, nadanym przez Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II z Rejowca Fabrycznego. Ze względu na stan zdrowia nie mogła jednak wziąć udziału w uroczystości.

Ostatnie Pożegnanie Joanny Zabłockiej odbędzie się  9 kwietnia 2019 roku o godzinie 14.00 w Orzeszu w kościele p.w. Nawiedzenia NMP, przy ul. Wawrzyńca 2.

KrzyK

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.