Reklama: Partnerzy:


Zmarł były proboszcz z Maciejkowic

Chorzowianin 2018-08-30 | Komentarzy: 0
W środę, 29 sierpnia 2018 roku, w szpitalu w Piekarach Śląskich zmarł ks. Paweł Kaszuba, emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii w Chorzowie-Maciejkowicach.
Zmarł były proboszcz z Maciejkowic

Ksiądz Paweł Kaszuba urodził się 5 listopada 1938 w Piekarach Śląskich. W 1979 roku został mianowany wikariuszem-ekonomem parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii w Maciejkowicach, a dwa miesiące później jej proboszczem. Funkcję tę sprawował  przez kolejne 24 lata. W roku 2003 przeszedł na emeryturę i zamieszkał w rodzinnych Piekarach Śląskich.Jego następca w Maciejkowicach - ks. Paweł Bul, został budowniczym nowego kościoła parafialnego.

Uroczystości pogrzebowe ks. Pawła Kaszuby odbędą się 31 sierpnia  w bazylice Imienia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Bartłomieja Apostoła w Piekarach Śląskich. Rozpocznie je (o godz. 10.15) modlitwa różańcowa w intencji zmarłego. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.