Reklama: Partnerzy:


Zmarła Daniela Krzyżanowska-Żurek

Chorzowianin 2019-03-08
Chorzowska kultura zajmowała ważne miejsce w jej życiu zawodowym i prywatnym. Nawet gdy, po przejściu na emeryturę, nie zajmowała się już jej kształtowaniem, wciąż miała ją w polu widzenia i zainteresowań, czemu dawała wyraz poprzez uczestnictwo w wielu lokalnych wydarzeniach kulturalnych. Stale odwiedzała m.in. wernisaże w Miejskiej Galerii Sztuki "MM". Daniela Krzyżanowska-Żurek zmarła 6 marca 2019 roku w wieku 85 lat.
Zmarła Daniela Krzyżanowska-Żurek

Przez lata była naczelnikiem Wydziału Kultury i Sztuki chorzowskiego Urzędu Miasta, dyrektorowała też Teatrowi Miejskiemu przy ul. Sienkiewicza (dziś swoją siedzibę ma tam Chorzowskie Centrum Kultury). Wcześniej była nauczycielką języka polskiego w miejscowym IV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Uroczystości pogrzebowe Danieli Krzyżanowskiej- Żurek rozpoczną się 9 marca br. o godz. 9.00 w  kaplicy na cmentarzu parafii św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały w Chorzowie.

 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.