Niezwykły wieczór w ChCKu. Gwiazdy odczytały baśń... o Chorzowie

Chorzowianin 2018-10-08 | Komentarzy: 0
Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Mastalerz i Barbara Lubos odczytali w sobotni wieczór "Królewską Hutę - Baśń o Chorzowie" dramat sceniczny napisany na zamówienie miasta z okazji 150 - lecia nadania praw miejskich Królewskiej Hucie. Na scenie aktorom towarzyszył autor - Ingmar Villquist.
Niezwykły wieczór w ChCKu. Gwiazdy odczytały baśń... o Chorzowie

Dzięki charyzmie urodzonych w Chorzowie aktorów publiczność przeniosła się do baśniowego świata antykwariatu, w którym przedmioty stanowią symbol pamięci, a sentyment, nostalgia wygląda z każdego rogu. | fot. Paweł Mikołajczyk, ChCK

Dzięki charyzmie urodzonych w Chorzowie aktorów publiczność przeniosła się do baśniowego świata  antykwariatu, w którym przedmioty stanowią symbol pamięci, a sentyment, nostalgia wygląda z każdego rogu.– Scena to wnętrze niewielkiego antykwariatu, a właściwie sklepu z „antykami” jakich jest kilka w tym mieście, w różnych jego dzielnicach; zazwyczaj smutnych i biednych. Wiele razy zastanawiałem się kim są ludzie otwierający takie przybytki. Miłośnikami sztuki? Handlarzami starzyzną z ambicjami? A może po prostu to kochają i nie mogliby żyć bez gromadzenia, wystawiania w gablotach, sprzedawania, wymieniania na inne najzwyklejszych i najdziwniejszych rzeczy; pokrytych kurzem, śniedzią, popękanych, zapomnianych, a przez tychże handlarzy jakimś cudem wskrzeszonych do życia i użytku. Czy to jest dobry interes? Bo ja wiem - pisze Ingmar Villqist. Tak zaczyna się opowiedziana przez niego historia...


Występ był dedykowany zmarłemu w tym roku śp. Bernardowi Krawczykowi, który miał w spektaklu zagrać główną rolę. Obraz z jego podobizną stanowił element scenografi, wpisując się w sentymentalny wydźwięk spektaklu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Chorzowa Andrzej Kotala

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.