Powstanie kino w Chorzowie Starym?

Chorzowianin 2019-01-08 | Komentarzy: 0
Nowe media, kameralne kino, uznani artyści. Chorzowskie Centrum Kultury chce mocno wejść w 2019 rok.
Powstanie kino w Chorzowie Starym?

Kino Grajfka w ChCK | fot. arch. Paweł Mikołajczyk

Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury, nie ukrywa, że 2018 rok upłynął w zarządzanej przez niego placówce głównie pod znakiem nowych mediów.

– Mamy kino, mediatekę i pachnące jeszcze nowością studio radiowe. W tym roku chciałbym je objąć szczególną troską, tak, by powstało z niego internetowe radio związane z kulturą – mówi.

To nie jedyne nowości związane ze słowem mówionym. W ChCK mają powstać dwa słuchowiska, rejestrowane będą także spotkania z ludźmi związanymi m.in. z kulturą.

– Mam taką osobistą refleksję. Ostatnio odeszło sporo, ważnych dla miasta ludzi, a mamy tak mało archiwalnych materiałów z nimi związanych. Warto utrwalić takie wypowiedzi dla przyszłych pokoleń – zauważa dyrektor ChCK.

Niewykluczone, że nowe media w 2019 roku wkroczą do Starochorzowskiego Domu Kultury. Być może powstanie tu nowoczesna sala kinowa – podobna do „Grajfki” w ChCK – dedykowana dzielnicy Chorzów Stary.

– Wniosek jest rozpatrywany przez ministerstwo kultury – podkreśla Tomasz Ignalski. – Kino i nowe media, które powstałyby wokół niego, pozwolą tej dzielnicy na złapanie nowego, świeżego oddechu – dodaje.

Dyrektor nie wyklucza także powrotu artystycznych wydarzeń w okolice placu Jana. Pewnym punktem w 2019 roku będzie Festiwal Animacji na ulicy Wolności – samoVolka, który być może ugości ulicznych artystów międzynarodowego formatu. W repertuarze miejskiej instytucji nie może oczywiście zabraknąć muzyki. W artystycznym kalendarzu wpisani są m.in. Mikromusic, Carrantuohill, Matt Dusk

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.