Przedsiębiorcy nagrodzeni po raz 17.

Chorzowianin 2019-02-08 | Komentarzy: 0
Charytatywna aukcja podczas Balu Prezydenta okazała się rekordowa. W trakcie zabawy nagrodzono laureatów konkursu Chorzowski Przedsiębiorca Roku 2018.
Przedsiębiorcy nagrodzeni po raz 17.

Laureaci Chorzowskiego Przedsiębiorcy Roku 2018 | fot. UM Chorzów

Bal Prezydenta organizowany jest od pięciu lat, a jedną z jego tradycji jest licytacja, której dochód trafia do najbardziej potrzebujących. W tym roku podczas imprezy organizowanej w „Sztygarce” zebrano w ten sposób 81 800 zł.

Pod młotek poszły m.in. piknik nad zalewem w Pławniowicach z prezydentem Chorzowa Andrzejem Kotalą (32 tys. zł,) porcelanowy serwis do kawy (10 tys. zł), portret, który Piotr Naliwajko namaluje zwycięzcy licytacji (9 tys. zł). Pieniądze z licytacji i sprzedaży biletów trafią na rzecz świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci oraz dziennego domu pobytu dla bezdomnych.

- Bal cieszy się coraz większym powodzeniem. To dobra okazja do integracji różnych chorzowskich środowisk. A dzięki szczodrości moich gości, aukcja odniosła sukces. Po raz kolejny pokazaliśmy, że chorzowianie i sympatycy naszego miasta mają wielkie serca - podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Podczas balu odbył się także finał konkursu Chorzowski Przedsiębiorca Roku 2018. Impreza powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta Chorzów oraz Centrum Przedsiębiorczości.

Laureatami 17. edycji konkursu zostali: ADM Chorzów Sp. z o.o. w kategorii usługi, Animal Shop w kategorii handel oraz„U Czubusia” Bistro-Kebab i Restauracja „Łania” w kategorii gastronomia.

- Cieszymy się, że gala odbywa się w takiej atmosferze. Co roku nagradzamy firmy o różnym charakterze działalności. Jednak po raz pierwszy statuetki w tych samych kategoriach trafiły do dwóch i to zupełnie różnych podmiotów – mówi Piotr Małecki, prezes Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.