Zagrały w Trójce, walczą o płytę!

Chorzowianin 2018-11-22 | Komentarzy: 0
Chorzowski zespół Szklane Oczy wygrał siódmy odcinek konkursu III Programu Polskiego Radia „Start Na Granie”. Teraz walczą o awans do półfinału, a stawką jest wydanie płyty.
Zagrały w Trójce, walczą o płytę!

Dziewczyny grają ze sobą od ponad 2 lat. W ich piosenkach czuć klimat psychodelicznego rocka i nowej fali. | fot. Szklane Oczy

Konkurs Start Na Granie, to talent show radiowej Trójki, w którym młode zespoły otrzymują szanse pokazania się przed publicznością, a najlpszy nagra własną płytę. W pierwszym etapie jury, w którym zasiadali m. in. Wojtek Mazolewski czy Marek Sierocki, wyłaniało zwycięzcę odcinka. 20 laureatów walczy teraz o głosy publiczności, które zdecydują, kto spełni marzenie o wizycie w wytwórni.

Jednak jak podkreślają chorzowianki, jedno z marzeń już się spełniło, koncertem na legendarnej trójkowej scenie.

– Studio im. Agnieszki Osieckiej to magiczne miejsce, w którym grało wiele naszych ulubionych zespołów.  Czułyśmy ogromną presję, żeby wypaść jak najlepiej. Na szczęście, mimo ogromnego stresu, potrafiłyśmy cieszyć się z grania i wszystko skończyło się dobrze, jury odebrało nas bardzo ciepło, czujemy się docenione i ogromnie wyróżnione – mówią Ania, Agnieszka i Aleksandra z zespołu Szklane Oczy.

Dziewczyny grają ze sobą od ponad 2 lat.  W ich piosenkach czuć klimat psychodelicznego rocka i nowej fali. Inspirują się otaczającym ich światem, polskim punkiem i poezją romantyczną.

Sukces przy Myśliwieckiej w Warszawie to kolejny z licznych laurów chorzowianek. Bardzo dużo koncertują. Występowały już na wielu profesjonalnych scenach m. in. podczas Ars Camerelis czy  Dni Katowic w Strefie Kultury, ostatnio w Chorzowie można ich było posłuchać podczas Industriady w Sztygarce.  Następnym krokiem ma być wydanie płyty.

–  Cały materiał jest gotowy, wystarczy go do końca zarejestrować. Dotychczas udało nam się nagrać parę piosenek. Poza tym nieprzerwanie od poł roku kręcimy teledysk. Trochę długo nam to zajmuje, ale jest to świetna przygoda, że aż szkoda jej kończyć – śmieją się artystki.

By pomóc chorzowiankom w nagraniu płyty i awansie do finału konkursu należy kliknąć TUTAJ i oddać swój głos.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.