Reklama: Partnerzy:


Zajrzyj do książki

Chorzowianin 2017-07-06
W cyklu "Zajrzyj do książki" polecamy do czytania bardzo różną literaturę - od poradników , książek podróżniczych, dziecięcych, poprzez powieści, biografie, aż do kryminałów. Część z tych pozycji może trafić na półki czytelników naszego portalu. Wystarczy śledzić nasze konkursy.
Zajrzyj do książki

Koniec samotności" - jedna z najlepszych książek w Europie. Benedict Wells, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2016 roku, tworzy przejmującą i mądrą opowieść o rodzinie doświadczonej tragedią, o stracie i samotności i o tym, jak je przezwyciężyć.

Jules, Liz i Marty są jeszcze dziećmi, gdy ich rodzice giną w wypadku samochodowym. Rodzeństwo zamieszkuje w domu dziecka, gdzie każde na swój sposób zaczyna sobie radzić ze stratą. Liz zachowuje się, jakby zawsze była na scenie, Marty jest nerdem stroniącym od towarzystwa, a najmłodszy Jules z wesołego marzyciela staje się bojaźliwym odludkiem. Z powodu różnych wyborów życiowych powoli zaczynają się od siebie oddalać.

Trzydzieści lat później Jules ulega wypadkowi motocyklowemu, który staje się impulsem do refleksji nad dotychczasowym życiem. Wspomina rodzinę, która się rozpadła, wielką miłość do Alvy, jego szkolnej bratniej duszy, oraz wszystkie doświadczenia, które utwierdzają go w przekonaniu, że szczęście jest tak bardzo kruche. Nawet najradośniejszemu wydarzeniu w życiu towarzyszy melancholia, którą Jules tłumaczy następująco: „Trudne dzieciństwo jest jak niewidzialny wróg. Nigdy nie wiadomo, kiedy uderzy”.

Benedict Wells pomimo młodego wieku stworzył dojrzałą i przenikliwą opowieść o poszukiwaniu szczęścia i sensu egzystencji. Opisując uniwersalne treści o życiu i stracie, które kryją się w historii Julesa, autor uniknął patosu czy banalności. Zdecydował się jedynie na wierne przedstawienie historii osób, które doświadczyły czegoś nieodwracalnego. Dzięki temu powstała niezwykła książka o prywatnym, wręcz intymnym przesłaniu, które dotrze do każdego czytelnika.

Wydawnictwo:Muza

Dwaj wybitni psychologowie każdego uczynią mądrym! Thomas Gilovich i Lee Ross w „Najmądrzejszym w pokoju” prezentują najbardziej użyteczne odkrycia psychologii społecznej. Ale w tej lekcji o ludzkiej naturze, autorzy nie tylko ujawniają drogę do mądrości. Podają także kompleksowe wytyczne do tego, jak wpływać na ludzi, których spotykamy w naszym życiu.

Choć łatwo znaleźć ją w sentencjach – w internecie, kalendarzach, księgach cytatów – wciąż trudno zrozumieć, czym tak naprawdę jest i jak ją osiągnąć. Mądrość – to jej Thomas Gilovich i Lee Ross poświęcili ważną społecznie i niezwykle aktualną książkę „Najmądrzejszy w pokoju”. Autorzy przekonują, że „nie możesz być mądrym człowiekiem, nie mając mądrego podejścia do ludzi”. Piszą o tym, jak odkrywać motywy ludzkich zachowań i wykorzystać tę wiedzę do lepszego zrozumienia innych oraz skutecznego wywierania na nich wpływu. Arogancję, chciwość i krótkowzroczność przeciwstawiają inteligencji, wnikliwości i rozsądnemu dokonywaniu ocen. Bo „żeby być mądrym, trzeba być psycho-mądrym”.

Gilovich i Ross odnoszą się do badań prowadzonych na gruncie psychologii społecznej, analizują mądre i niemądre słowa oraz czyny postaci ważnych w historii świata. Przytaczają anegdoty, których bohaterami są m.in. Roger Federer i Rafael Nadal. W atrakcyjny i w pełni zrozumiały sposób podają czytelnikom wytyczne do podejmowania lepszych decyzji – w roli rodziców, pracodawców lub pracowników, przyjaciół lub doradców, a nawet obywateli świata.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Pierwsza powieść Karin Slaughter nienależąca do żadnego ze znanych już czytelnikowi cykli. Autorka przeciera nowy szlak, proponując fascynującą historię dwóch młodych policjantek próbujących powstrzymać seryjnego mordercę. Bohaterowie Miasta glin", fabuła oraz tempo nie mają sobie równych.

Niezwykle obrazowo przedstawiona Atlanta połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku oraz policyjne środowisko, w którym króluje rasizm, homofobia i mizoginia… Interesujący protagoniści, sceneria w stylu retro oraz intrygująca fabuła sprawiają, że to jedna z jej najlepszych powieści w swoim gatunku.  „Miasto glin” to więcej niż thriller: to książka o Ameryce, która zmienia swoje oblicze.

Slaughter to jedno z najważniejszych nazwisk światowej powieści sensacyjnej. Jej książki przełożone zostały na 30 języków, sprzedano dotąd ponad 30 milionów egzemplarzy w blisko 32 krajach. 

Wydawnictwo: Muza

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.