Załęże w Chorzowie? Zobacz musical pod Gwiazdami

Chorzowianin 2018-08-29 | Komentarzy: 0
Już pierwszego września w Skansenie Górnośląskim Parku Etnograficznym odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia Musical Pod Gwiazdami. W zabytkowej przestrzeni wystąpi m. in. Studio Musicalowe Tomasza Micha ze spektaklem "Zbrodnia i Kara".
Załęże w Chorzowie? Zobacz musical pod Gwiazdami

Spektakl Zbrodnia i Kara został nagrodzony w tegorocznej edycji Festiwalu Małych Form Artystycznych. | fot. ChCK

Podczas imprezy, która rozpocznie się juz o 16.00 na odwiedzających skansen czeka masa atrakcji. Stowarzyszemie Music All pokaże muzyczno-teatralną adaptację Kopciuszka, koncert da zespół Eyelids, a dla najmłodszych przygotowano animacje.

Zwieńczeniem wieczoru ma być spektakl muzyczny "Zbrodnia i Kara" w wykonaniu artystów Studia Musicalowego Tomasza Micha. 

– Kiedy będziemy na scenie (ok. 19.30 przyp. red.) słońce będzie już zachodzić i zacznie się robić ciemno, co stworzy idealne warunki do oglądania tego, nieco mrocznego spektaklu – mówi Tomasz Owczarek, współreżyser i autor scenariusza.

Musical Stepu to współczesna adaptacja powieści Fiodora Dostojewskiego. Raskolnikow mieszka w kamienicy na Załężu, żyjąc z przysyłanych przez siostrę pieniędzy.

Bilety na wydarzenie, które upoważniają do całodniowego zwiedzania Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego całodniowy dostępne są w kasach skansenu i w Chorzowskim Centrum Kultury. Dorośli za wstęp zapłacą 30 złotych, dzieci do lat 12, pięć złotych mniej.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.