Arcybiskup odprawił mszę za Chorzów

Chorzowianin 2012-05-08 | Komentarzy: 1
4 maja w sanktuarium św. Floriana odbyła się uroczysta msza ku czci patrona miasta. Po raz pierwszy odprawił ją abp Wiktor Skworc.
Arcybiskup odprawił mszę za Chorzów

Abp Wiktor Skworc i ks. Damian Gajdzik, proboszcz parafii św. Floriana | fot. Jan Mieńciuk

4 maja w sanktuarium św. Floriana odbyła się uroczysta msza ku czci patrona miasta.

To już tradycja, że chorzowskie sanktuarium św. Floriana w tym dniu nawiedza metropolita Archidiecezji Katowickiej, aby z księżmi proboszczami dekanatu koncelebrować Mszę Świętą w intencji mieszkańców miasta.

W tym roku pierwszy raz uroczystej koncelebrze przewodniczył abp Wiktor Skworc, który od 26 listopada 2011r. jest metropolitą katowickim.

Na uroczystość licznie przybyły władze miasta z prezydentem Andrzejem Kotalą. Miejsca przed władzami miasta zajęły dzieci, które w ostatnią niedzielę kwietnia przystąpiły do wczesnej I Komunii Świętej.

Podczas homilii metropolita przypomniał, że św. Florian, legionista rzymski, który stanął w obronie prześladowanych chrześcijan 4 maja 304 r. poniósł śmierć za Chrystusa.

Pasterz archidiecezji przypomniał nauczanie błogosławionego Jana Pawła II: „Wolność jest ku dobremu, wolność to nie samowola”.

Zwrócił rónież uwagę na problem bezrobocia w Polsce, które w szczególny sposób dotyka wiele rodzin. - Przed Wielkanocą śledziłem bolesne wydarzenia w Hucie Batory, potem zwolnienia z pracy i zjawisko zawierania umów śmieciowych na gorszych warunkach – mówił. Arcybiskup podziękował duszpasterzom za otoczenie troską zwolnionych pracowników oraz władzom samorządowym za działania chroniące hutników.
Jan Mieńciuk

Reklama:

Dyskusja:

~Bogna

IP: 93.175.*.*

2012-05-14 10:08:20

Bóg zapłać księdzu Arcybiskupowi za tak ważną naukę w patronalne Święto miasta Chorzowa. Byłam tam i uczestniczyłam we Mszy. Jeszcze raz Bóg zapłać.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.