Busem z Chorzowa Starego już nie przez pl. Hutników. Od kiedy?

Chorzowianin 2016-08-05 | Komentarzy: 0
Centrum przesiadkowe niemal gotowe. A to oznacza, że już w środę 10 sierpnia wszystkie autobusy, które przed remontem Rynku zatrzymywały się na przystanku Chorzów pl. Hutników, będą kierowane na przystanek Chorzów Rynek.
Busem z Chorzowa Starego już nie przez pl. Hutników. Od kiedy?

Zmiany będą dotyczyć też zwykłych kierowców, którzy nie będą już mogli poruszać się wschodnią jezdnią Rynku (przy Banku Zachodnim). Ta droga będzie przeznaczona tylko dla pojazdów KZK GOP i taksówek. Wszyscy pozostali użytkownicy dróg będą zmuszeni omijać Rynek przez ulicę Kościuszki, nowe rondo, ul. Moniuszki oraz nową drogą łączącą ul. Moniuszki z Rynkiem (na terenie byłego parkingu strzeżonego).

Jak informuje KZK GOP dla linii autobusowych nr: 48, 74, 139, 144, 663, 974, 998 oraz wariantowych kursów linii autobusowej nr 6, dokonujących przejazdu w kierunku estakady i Chorzowa Batorego, wprowadza się obsługę przystanku „Chorzów Rynek” – stanowisko nr 3, zlokalizowane w centrum przesiadkowym.

Autobusy tych linii skierują się ulicami: Kościuszki, przez nowe rondo, Moniuszki, aż do Rynku.

Zobacz nowy schemat przystanków (źródło KZK GOP):

(większa mapa po kliknięciu)

(pam)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.