Chorzowski ślad JP II

Chorzowianin 2011-04-26 | Komentarzy: 1
Staraniem Akcji Katolickiej parafii św. Antoniego doprowadzono do upamiętnienia dwukrotnego pobytu kardynała Karola Wojtyły w tym chorzowskim kościele. W czasie mszy, która odprawiona zostanie 27 kwietnia br. o godz. 18.00 odsłonięta zostanie tu pamiątkowa tablica.
Chorzowski ślad JP II

Fragment projektu tablicy autorstwa Wojciecha Grzywaczyka

Tablica, którą zaprojektował i wykonał Wojciech Grzywaczyk upamiętnia dwa wydarzenia: dzień 24 czerwca 1961 r., kiedy to kardynał Karol Wojtyła udzielił sakramentu Małżeństwa parze swoich przyjaciół i datę 25 kwietnia 1971 r. związaną z pobytem późniejszego papieża Jana Pawła II w Chorzowie, w związku z finałowym koncertem festiwalu Sakrosong.
Wykonana z brązu tablica umieszczona została pomiędzy drzwiami wejściowymi we wnętrzu kościoła. Jej środowe odsłonięcie wiąże się nie tylko z trzydziestą i czterdziestą rocznicą wydarzeń, które upamiętnia, ale także z uroczystością beatyfikacji Jana Pawła II, która odbędzie się w Watykanie już w najbliższą niedzielę. Jedną z intencji Mszy Świętej sprawowanej 27 kwietnia w kościele św. Antoniego jest modlitwa za ofiarodawców tablicy.
 
(k)

Reklama:

Dyskusja:

~blablabla

IP: 89.107.*.*

2011-04-26 19:23:09

na tablicy jest błąd teologiczny... :(

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.