Reklama: Partnerzy:


Czy 15 gramów utrzyma 160 kilo? Uczniowie SP 29 potwierdzają!

Chorzowianin 2019-04-08
Młodzi chorzowianie w światowym finale popularnego konkursu! W dniach 30-31.03, w Gdyni, odbył się Ogólnopolski Finał konkursu Odyseja Umysłu, na którym świetnie zaprezentowali się uczniowie SP nr 29.
Czy 15 gramów utrzyma 160 kilo? Uczniowie SP 29 potwierdzają!

fot. SP 29

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 29 uplasowała się na drugim miejscu, otrzymując tytuł Laureata Pierwszego Stopnia. Drużyna awansowała na Finał Światowy, który w tym roku odbędzie się na Michigan State University w East Lansing (USA). Szkołę reprezentowała siedmioosobowa drużyna składająca się z uczniów klasy 4C: dwie Oliwie, Julka, Amelka, Milena, Syriana i Franek, pod opieką pana Wojciecha Kolarza. Grupa startowała w problemie 4 („Balsa z polotem”) w pierwszej kategorii wiekowej. Po trudnych, trwających dwa dni zmaganiach, zademonstrowali rozwiązanie problemu długoterminowego (przedstawienie wraz z obciążaniem struktury skonstruowanej z drewna balsa) oraz pokonali trudności problemu spontanicznego.

 

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Jak piszą organizatorzy, głównym celem Odysei Umysłu jest rozwój zdolności twórczych, a także kształtowanie kreatywnego i krytycznego myślenia. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

 

- Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczniów i pana Wojciecha Kolarza. Dzieci są niesamowicie pomysłowe i kreatywne. Wszyscy bardzo przeżywają swój sukces, na który ciężko zapracowali. Cały pierwszy semestr i w każdą sobotę spotykali się, aby ćwiczyć. Efekt ich starań to maleńka konstrukcja jaką jest balsa, ważąca 15 gramów, która może utrzymać ciężar 160 kilogramów – opowiada dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 Jolanta Noworyta.

 

Jesteśmy dumni z postawy chorzowskich uczniów, którym serdecznie gratulujemy. Wierzymy, że uda się zdobyć środki finansowe potrzebne do startu w światowym finale i liczymy na dobry występ!

 

 

 

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.