Reklama: Partnerzy:


Viva l’Italia!

Chorzowianin 2019-05-27
W ramach europejskiego projektu „Erasmus+” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka z Oddziałami Dwujęzycznymi powitali w Chorzowie zaprzyjaźnionych uczniów z włoskiej szkoły w Andrii. Pobyt Włochów w Polsce trwał tydzień - od 7 do 13 maja.
Viva l’Italia!

- Dla naszych przyjaciół przygotowaliśmy wiele atrakcji. Chcieliśmy pokazać im piękno naszej polskiej i regionalnej - śląskiej kultury. Wśród wielu atrakcji znalazło się między innymi zwiedzanie Muzeum Śląskiego, odwiedzenie Nikiszowca - dzielnicy Katowic wpisanej na listę zabytków NID, wspólny czas w miejscu ważnym dla wielu Ślązaków - Bazylice w Piekarach Śląskich. Nie mogło zabraknąć spaceru po Parku Śląskim – relacjonuje Natalia Pisarek, która wraz z Katarzyną Chruszcz i Zuzanną Kośmider pełni funkcję opiekuna Projektu Erasmus+. - Naszym włoskim Gościom pokazaliśmy również Kraków, jedno z najważniejszych miast Polski – kontynuuje.

W szkole odbyła się akademia powitalna, wspólne lekcje, laboratorium informatyczne oraz dyskoteka szkolna. Goście odwiedzili też Urząd Miasta, gdzie spotkali się z Wiesławem Ciężkowskim, I Zastępcą Prezydenta Miasta.

 

Co wieczór rodzice oraz uczniowie goszczący Włochów organizowali dla nich wiele atrakcji. Wspólny czas pozwolił nam rozwijać umiejętności językowe, kontakty społeczne oraz wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi edukacji. Viva l’Italia!

 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.