Reklama: Partnerzy:


Spacer poparcia dla nauczycieli

Chorzowianin 2019-04-17 | Komentarzy: 0
- Murem za belframi; Wytrwajcie, nie pękajcie - między innymi takie hasła można było zobaczyć na transparentach wczoraj pod budynkiem poczty. Kilkudziesięcioosobowa grupa chorzowian wyraziła poparcie dla nauczycieli.
Spacer poparcia dla nauczycieli

fot. Adrian Ślązok

Wśród osób, które zdecydowały się publicznie wyrazić wsparcie dla strajkujących nauczycieli znaleźli się uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także przedstawiciele władz miasta.

- Inicjatywa spaceru poparcia dla nauczycieli zrodziła się spontanicznie. Rano wiadomość rozeszła się pocztą pantoflową i w mediach społecznościowych. Była bardzo pozytywna atmosfera, nie było żadnych nienawistnych haseł. Jesteśmy pełni nadziei na lepszą zmianę – relacjonuje jeden z uczestników marszu, uczeń klasy maturalnej Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, który wolał pozostać anonimowy.

Jak relacjonują uczestnicy, inicjatywa była oddolna. Akcja nie była zorganizowana przez związki zawodowe.

- Pojawiłem się na spacerze, ponieważ jestem po stronie oświaty, nauczycieli, uczniów i rozsądnych rodziców - komentuje Przemysław Fabjański, dyrektor AZSO nr 1.

W strajku nauczycieli biorą udział wszystkie chorzowskie szkoły i przedszkola oraz Młodzieżowy Dom Kultury, w sumie 61 placówek. Tak zadecydowano w marcowym referendum strajkowym. Zajęcia są zawieszone do odwołania.

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.