Reklama: Partnerzy:


Strajk nauczycieli. Co trzeba wiedzieć?

Chorzowianin 2019-04-05 | Komentarzy: 0
Urząd Miasta informuje, że jeśli planowany na poniedziałek strajk nauczycieli zostanie ogłoszony, to należy się spodziewać, że w Chorzowie obejmie on wszystkie szkoły i przedszkola.
Strajk nauczycieli. Co trzeba wiedzieć?

Celem zasięgnięcia informacji w sprawach dotyczących funkcjonowania placówek podczas strajku, należy kontaktować się bezpośrednio z dyrektorami szkół i przedszkoli.

Jednocześnie, Urząd Miasta przypomina, że rodzice mogą skorzystać z zasiłków opiekuńczych. Przysługuje on ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad zdrowym dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w przypadkunieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza.

W razie konieczności sprawowania opieki należy o tym w pierwszym dniu nieobecności poinformować przełożonego, a po powrocie do pracy złożyć stosowne druki. Wszystkie szczegółowe warunki skorzystania z zasiłku opiekuńczego oraz dokumenty znajda Państwo na stronie ZUSu pod tym adresem

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.