Reklama: Partnerzy:


Nadal walczą o edukację. Nauczyciele przeszli ul. Wolności

Chorzowianin 2019-05-17
W czwartek 16 maja odbył się przemarsz nauczycieli organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Nadal walczą o edukację. Nauczyciele przeszli ul. Wolności

fot. Marcin Śliwa

Pikieta rozpoczęła się pod budynkiem Poczty Głównej, następnie protestujący przeszli ul. Wolności do siedziby chorzowskiego ZNP przy ul. Mielęckiego.

 

-Spotykamy się tu dzisiaj, aby o sobie przypomnieć i pokazać wszystkim, że nie jesteśmy leniami, pracujemy. Strajk się nie zakończył, został jedynie zawieszony. Nadal walczymy o polską edukację i godność zawodu nauczyciela – relacjonuje Ewa Niedbała, prezes chorzowskiego oddziału ZNP.

 

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia tego roku i przystąpiły do niego wszystkie publiczne placówki oświatowe w naszym mieście. Decyzja środowiska nauczycielskiego spotkała się ze zrozumieniem i akceptacją rodziców, uczniów oraz władz samorządowych. Wśród tematów, które stanowią oś sporu, poza wysokością wynagrodzeń, jest między innymi chaos w przepisach, wydłużenie awansu zawodowego do piętnastu lat oraz fakt, że umowa na okres próbny podpisywana jest aż na 2 lata, co jest sytuacją niespotykaną w innych branżach. W sobotę 27 kwietnia strajk został zawieszony do września.

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.