Dziś koncert Guns'Roses! Będą utrudnienia

Chorzowianin 2018-07-09 | Komentarzy: 0
Już dziś na Stadionie Śląskim zagra legendarny zespół Guns'Roses. Axl Rose i spółka otworzą tym samym "Kocioł czarownic" dla wielkich imprez muzycznych. Ponieważ do Parku Śląskiego przyjedzie nawet kilkadziesiąt tysięcy osób, chorzowianie muszą liczyć się z utrudnieniami.
Dziś koncert Guns'Roses! Będą utrudnienia

Scena na płycie stadionu montowana była cały weekend. | fot. materiały prasowe

Policja i Miejski Zarząd Ulic i Mostów informują, że w związku z koncertem Guns N’ Roses, na terenie Chorzowa zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

 Na ulicy Parkowej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku od ronda przy CH AKS do ul. Kościuszki. W związku z powyższym nie będzie możliwości wjazdu z ul. Kościuszki  w ul. Parkową.

Zamknięta dla ruchu zostanie droga łącząca ul. Wojska Polskiego z Osiedlem Tysiąclecia,

Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową (jadąc od strony Bytomia).

Powyższe zamiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w poniedziałek 9.07 od godz. 14.00.

Z utrudnieniami liczyć muszą się też ci, którzy na co dzięn poruszsają się DTŚ-ką i mieszkańcy osiedla Tysiąclecia.

W poniedziałek 9 lipca, w godzinach od 6.00 do 20.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej.

Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. W godzinach 6.00-20.00 wjazd samochodów na osiedle Tysiąclecia będzie możliwy wyłącznie od strony DTŚ.

Przez cały dzień, będzie też obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju.

Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Ważna informacja dla osób chcących skorzystać z kolei linowej "Elka": zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek będzie ona nieczynna. Warto śledzić strony i profile w mediach społecznościowych Parku Śląskiego i Stadionu Śląskiego, bo tam na bieżąco będą się pojawiały informacje o ewentualnych utrudnieniach.

Wzmożony ruch samochodowy może powodować korki, dlatego organizatorzy zachęcaja do skorzystania z komunikacji publicznej. KZK GOP w dniu koncertu uruchomi dodatkową komunikację autobusową i tramwajową:

Komunikacja tramwajowa

Uruchomiona zostanie linia nr 0, która będzie kursować na trasie: „Katowice Plac Wolności" - „Chorzów Stadion Śląski" (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej. Do skorzystania z linii szczególnie zachęcamy kierowców, którzy zamierzają zaparkować samochód z dala od samej imprezy, np. w centrum Katowic, w rejonie NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center lub przy Śląskim Wesołym Miasteczku Legendia.
Ponadto dla linii nr: 6, 11 i 19 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, a po koncercie, na pętli przy Stadionie Śląskim zostaną podstawione dodatkowe tramwaje, które ułatwią powrót uczestnikom koncertu w kierunku Katowic.

Komunikacja autobusowa

Linie nr: 820, 830 i 840 od godz. 16:00 dnia 9 lipca do godz. 01:00 dnia 10 lipca będą dodatkowo obsługiwać przystanek „Chorzów AKS". Ponadto częstotliwość kursowania linii zostanie zwiększona.
Dla linii nr 808 i 811 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, które umożliwią dojazd oraz powrót po zakończonym koncercie do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (odjazdy z centrum Katowic, przystanek „Katowice Piotra Skargi", stanowisko nr 2). Dla linii nr: 7, 7N, 23, 109, 673 i 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia zostanie wprowadzona trasa objazdowa. Autobusy po obsłudze przystanku „Dąb Kościół" (tymczasowe stanowisko, usytuowane ok. 80 m wcześniej niż stała lokalizacja) pojadą ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO".

Samochód

Jeżeli ktoś zdecyduje się na przyjazd samochodem, musi liczyć się z opłatami. Park Śląski udostępni 6 stref parkingowych. Wjazd do nich kosztuje 40zł, a bilet należy zakupić internetowo za pomocą strony www.ticketmaster.pl

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.