Dzisiaj duże utrudnienia. Zobacz jak jeździć

Chorzowianin 2018-03-27 | Komentarzy: 0
W związku z meczem reprezentacji Polski w piłce nożnej na Stadionie Śląskim zmienia się organizacja ruchu w Chorzowie. Policja zachęca do poruszania się komunikacją miejską.
Dzisiaj duże utrudnienia. Zobacz jak jeździć

Policja zachęca do przyjazdu na mecz komunikacją miejską. | fot. archiwum

W celu usprawnienia ruchu pojazdów, a jednocześnie zminimalizowania mogących powstawać utrudnień w trakcie przemieszczania się w rejon Stadionu Śląskiego w Chorzowie, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu na następujących odcinkach dróg:

Na ul. Parkowej  od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy

Od ul. Parkowej wprowadzony zostanie zakaz wjazdu na teren Centrum Handlowego „AKS” w Chorzowie,  wjazd na teren centrum handlowego możliwy będzie jedynie od strony ulicy Katowickiej;

Wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu na teren Parku Śląskiego w Chorzowie, za wyjątkiem osób upoważnionych, posiadających specjalne przepustki wydane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Zmiany dotkną też jadących do i z Katowic:

Na ulicy Chorzowskiej, na odcinku od ulicy Dębowej do granicy z Chorzowem, obowiązywać będzie zakaz zawracania oraz zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;

Na ulicy Brackiej od DTŚ do ulicy Chorzowskiej  obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;

Takie samo oznakowanie, jak wskazane powyżej, zostanie wprowadzone na pasie rozdzielającym jezdnie w ciągu ul. Chorzowskiej - od wjazdu na Rondo Sławika, a ul. Katowicką.

Obowiązywać będzie także zakaz wjazdu w osiedle 1000–lecia (zakaz nie dotyczy wjazdu dedykowanego dla autobusów komunikacji miejskiej).

– Ponieważ organizator imprezy nie zapewnił w obrębie stadionu, jak również parku, rekomendowanych miejsc parkingowych dla kibiców, zalecamy nie posiadającym specjalnych przepustek PZPN o zrezygnowanie z przyjazdu swoim pojazdem w rejon stadionu – zachęca w komunikacie prasowym komenda wojewódzka policji.

Dla uczestników imprezy uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja tramwajowo-autobusowa oraz kolejowa pociągów „Kolei Śląskich”, z której będzie można korzystać bezpłatnie, w dniu imprezy od godz. 9.00 do godz. 1.00 dnia następnego, na podstawie posiadanego biletu na mecz. Także KZK GOP ułatwi dotarcie na stadion. Uczestnicy meczu są upoważnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską organizowaną na zlecenie KZK GOP w dniu 27 marca oraz do godz. 01:00 dnia 28 marca. Dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów będzie bilet na mecz lub akredytacja meczowa wydana przez PZPN. 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.