Karnawał latem? Dziadowski!

Chorzowianin 2016-07-05
Park Śląski zaprasza na wydarzenie "Dziady wędrowne"
Karnawał latem? Dziadowski!

fot. Park Śląski

Byli uważani za pośredników między światem żywych i umarłych. Ich pieśni przynosiły nowiny z dalekiego świata, niosły ze sobą treści religijne i legendy maryjne. Wędrowni dziadowi śpiewali też o śmierci, upadku obyczajów, a także poruszali tematykę dzieciobójstw. Jeśli chcecie wiedzieć więcej i posłuchać kilku z nich to zapraszamy 10 lipca na klimatyczną imprezę „Dziady wędrowne”.

W świat pieśni dziadowskich wprowadzi  Teatr Akademii Wyobraźni, który przedstawi „Karnawał dziadowski”. Po nich na scenie usłyszymy Kapelę Brodów, polski zespół folkowy, laureat licznych konkursów (m.in. na Folkowy Fonogram Roku -Nowa Tradycja. Grają na zrekonstruowanych instrumentach m.in. basteli, lirze korbowej czy cymbałach. Na zakończenie powędrujemy za „Niezłymi Ziółkami” w świat m.in. śląskich ballad.

Dziadowie wędrowni tworzyli pieśni „na miejscu”. Dzisiaj w podobne sposób tworzą freestylowcy. I tu mamy zadanie dla Was. Jeśli masz odwagę i talent – przyjdź. Pierwszych pięciu raperów freestylowców wchodzi za darmo, pozostali za 1 zł. Obowiązują wcześniejsze zapisy – 504 181 580, 505 235 961, 32 241 07 18 wew. 206. Występy na scenie.

red. (pat)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.