Po Chorzowie jeździ... las z pantografem

Chorzowianin 2018-10-16 | Komentarzy: 0
W ramach akcji "Podróż do czystego powietrza" na ulicach m. in. Chorzowa pojawił się wczoraj nietypowy tramwaj. W otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu każdy pasażer mógł dowiedzieć się, jak może zatrzymać smog.
Po Chorzowie jeździ... las z pantografem

Tramwaj będzie kursował wg normalnego rozkładu jazdy linii 11 od piętnastego do osiemnastego października, a weekend spędzi na trasie linii nr 24. | fot. UM Chorzów

Podróżujący linią tramwajową nr 11 mogli wczoraj przeżyć jedyną w swoim rodzaju przejażdżkę w buszu. Na trasę wyruszył bowiem tramwaj pełen egzotycznych roślin, a z głośników wydobywały się dźwięki lasu. Wszystko po to, by promować transport miejski i eliminować smog.

– Działania, jakie podejmujemy, mają pobudzać do refleksji, jaki mamy wpływ na jakość powierza. Musimy uświadomić sobie, że to także my przyczyniamy się do złej jakości powietrza i w dużej mierze od nas zależy stan środowiska – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Tramwaj będzie kursował wg normalnego rozkładu jazdy linii 11 od piętnastego do osiemnastego października, a weekend spędzi na trasie linii nr 24.

 

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.