KulTUralnie o spełnianiu marzeń, Zagłębiu i Śląsku

Chorzowianin 2019-01-03 | Komentarzy: 0
Zwyciężczyni Projektu Lady TVN i znany profesor będą pierwszymi prelegentami w ramach drugiej edycji projektu „KulTUralnie”
KulTUralnie o spełnianiu marzeń, Zagłębiu i Śląsku

Jednym z prelegentów podczas pierwszej edycji projektu był prof. Jerzy Buzek | fot. materiały prasowe

„KulTUralnie 2” organizuje grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach. To wydarzenie cykliczne - realizowane w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” - składające się z 6 spotkań z prelegentami, którzy odnieśli sukces w różnych dziedzinach kultury. Wykłady będą dotyczyć m.in. sztuki, sportu, filmu, muzyki, nauki, polityki.

Warto zaznaczyć, że podczas pierwszej edycji projektu w 2018 r. udało się dotrzeć do blisko 1000 beneficjentów realizując 8 spotkań. Prelegentami na spotkaniach byli między innymi Wiktor Niedzicki, Paweł Zatorski, Kuba Jankowski, Jerzy Buzek. Sam projekt zdobył natomiast tytuł najlepszego w województwie oraz najlepszego w placówce.

W tym roku pierwsze spotkanie odbędzie się 10 stycznia o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach. Prelegentami będą: Patrycja Wieja - zwyciężczyni pierwszej edycji Projekt Lady TVN („Moja historia - inspiracja do spełniania marzeń”) oraz prof. dr hab. Dariusz Nawrot, kierownik Zakładu Historii Nowożytnej XIX wieku w Instytucie Historii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego („Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk w drodze do niepodległej Rzeczypospolitej”). Aby wziąć udział w spotkaniu konieczna jest rejestracja,której można dokonać pod linkiem www.kulturalnie.org/spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona.

Patronat medialny nad projektem objęła m.in. nasza redakcja. 

Podsumowaniem całego cyklu będzie gra miejska oraz koncert charytatywny. Więcej informacji na www.kulturalnie.org.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.