Ogród Biblijny już otwarty

Chorzowianin 2012-09-21 | Komentarzy: 1
Alejki, potok, kilkadziesiąt roślin z Pisma Świętego w samym centrum Chorzowa. Tak wygląda jedyny na Śląsku „Ogród Biblijny”
Ogród Biblijny już otwarty

Ogród Biblijny przy parafii św. Jadwigi Śląskiej | fot. Daniel Mitros, UM Chorzów

Ogród od miesięcy budowano przy parafii św. Jadwigi Śląskiej. Na tysiącu metrów kwadratowych można podziwiać 96 gatunków roślin znanych z Pisma Świętego. Roślinne kompozycje mieszają się z alejkami przy których ustawiono ławki. Ogród przecina potok, zasilany deszczówką gromadzoną w podziemnym zbiorniku. 

Ideą ogrodu jest połączenie funkcji wypoczynkowej i katechetycznej. Przestrzeń podzielono na części, które swoją aranżacją nawiązują do wydarzeń opisanych w Biblii: pobyt w raju, przejściu przez pustynię czy ukrzyżowanie. Rośliny opisano nazwami w języku polskim i łacińskim oraz cytatem, który wskazuje w którym miejscu Pisma Świętego jest o niej mowa.

Ogród Biblijny to pomysł ks. Emanuela Pietrygi, proboszcza parafii. W Polsce działają jeszcze dwa podobne ogrody - w Proszowicach i Myczkowcach. Ogród czynny będzie od wiosny do jesieni od 7.00 do zmroku. Powstał w całości ze środków parafii. W najbliższą sobotę po ogrodzie od 10.30 oprowadzać będzie sam proboszcz parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej ks. Emanuel Pietryga. 

Reklama:

Dyskusja:

~

IP: 79.189.*.*

2013-05-04 11:29:36

Byłam ostatnio obejrzeć ten ogród,przyjechałam z Gliwic naprawdę byłam zachwycona pomysłem oraz wykonaniem.Szkoda,ze w mojej macierzystej parafii nikt nie wpadł na podobny pomysł.Możecie chorzowianie być dumni z swojego proboszcza.Beata.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.