Rusza remont 3 maja. Jest już przetarg

Chorzowianin 2018-04-06 | Komentarzy: 0
Tylko do 10 kwietnia firmy mogą składać oferty w przetargu na przebudowę ulicy i torowiska tramwajowego w ciągu ul. 3 Maja. Urząd Miasta wraz z Tramwajami Śląskimi chce wyremontować ponad 4,5 km torowiska. Prace potrwają ponad dwa lata.
Rusza remont 3 maja. Jest już przetarg

W ramach remontu m. in. przebudowane zostaną chodniki, zjazdy i drogi wewnętrzne. | fot. archwum

Prace zostały podzielone na trzy odcinki. Pierwszy etap obejmie drogę od Świętochłowic do ul. Składowej, następnie remontowana będzie część od ul. Składowej do  ul. Floriańskiej i w końcu od  ul. Floriańskiej do ul. Katowickiej.

Tramwaje zmodernizują około 4700 metrów torowiska. Nie będzie też już mijanki w rejonie ul. Składowej. Po przebudowie torowisko będzie w całości dwutorowe. Poprawi się też komfort mieszkańców ul. 3 maja.

– W jezdni torowisko będzie budowane w tzw. technologiach proekologicznych, na płytach betonowych w technologii szyny pływającej, co powinno zmniejszyć hałas i wibracje a zwiększyć trwałość torowiska. Tramwaj nie będzie uciążliwy dla otoczenia – mówił nam podczas ogłoszenia wspołpracy Bolesław Knapik, dyrektor ds. inwestycji i infrastruktury w Tramwajach Śląskich S.A.

W ramach remontu m. in. przebudowane zostaną chodniki, zjazdy i drogi wewnętrzne, w tym budowa nowego zjazdu na ul. Teodora Kalidego. Powstaną też nowe zatoki autobusowe, miejsca parkingowe i przystanki.

– Droga będzie musiała utrzymać przepustowość. Chcemy przy tym maksymalnie poprawić poziom bezpieczeństwa pieszych, zaprojektować nowe miejsca postojów dla komunikacji publicznej, a tam gdzie będzie to możliwe umieścić ścieżkę rowerową – tłumaczył przy prezentacji projektu Piotr Wojtala, dyrektor MIejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Chorzowie.

Termin składania ofert mija 10 kwietnia. Prace na torowiskach mają potrwać 21 miesięcy, a pół roku później ma być gotowa część drogowa. Co ważne, w przetargu znalazł się wymóg, aby roboty były wykonywane przy utrzymaniu ruchu tramwajowego, co najmniej w okresie pierwszych 4 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Remont ma rozpocząć się do końca czerwca. Konkretne terminy będą ustalane po wyłonieniu wykonawcy.

 

pat, wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.