Ruszył remont przejścia przy Flocie.

Chorzowianin 2018-07-20 | Komentarzy: 0
Rozpoczął się remont przejścia podziemnego na tzw. flocie. Pod skrzyżowaniem ul. 3-go maja i Katowickiej wymieniona zostanie posadzka i okładziny ścian oraz oświetlenie. Koszt tej inwestycji to prawie 2 miliony złotych. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.
Ruszył remont przejścia przy Flocie.

O rozpoczęciu prac poinformował Urząd Miasta, udostępniając zdjęcia na swoim facebookowym profilu. | fot. UM Chorzów

Projekt zakładający częściowy remont przejścia wygrał w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Miasto postarało się o dodatkowe środki z budżetu państwa na modernizację całości. Dotacja wyniosła 1 083 900 zł, co stanowi ponad połowę kosztów inwestycji.

- Dzięki dotacji możliwe będzie rozszerzenie zakresu prac i przeprowadzenie kompleksowego remontu - wyjaśniał Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa ds. technicznych i rozwoju.

O rozpoczęciu prac poinformował Urząd Miasta, udostępniając zdjęcia na swoim facebookowym profilu:

W ramach inwestycji przejście podziemne zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki zamontowaniu nowoczesnych wind. Nie zabraknie również różnokolorowych zadaszeń oraz nowoczesnego oświetlenia. Wymienione zostaną posadzki, a także przestarzałe okładziny ścian, stropów i schodów.

Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.