Utrudnienia na drogach w Batorym i na Cwajce. Co się dzieje?

Chorzowianin 2018-05-14 | Komentarzy: 0
Trwają prace modernizacyjne na chorzowskich drogach. Dziś MZUiM zaplanował rozpoczęcie ostatniego etapu remontu ulicy Skrajnej, a od jutra ruszają roboty przy ul. Tetmajera oraz ul. Słowackiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w przejeździe.
Utrudnienia na drogach w Batorym i na Cwajce. Co się dzieje?

Roboty drogowe na Cwajce mają potrwać do 18 maja. Nieco dłużej potrwają prace w Chorzowie Batorym. | fot. archiwum

Dziś ruszyły roboty przy ulicy Skrajnej na odcinku pomiędzy ulicami Lelewela i Prześwit, który na czas przebudowy zostanie wyłączony z ruchu pojazdów (warunkowo dopuszczony zostanie dojazd do ul. Prześwit).

– Ze względów technologicznych w ciągu ulicy Lelewela wprowadzony  zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów, na którym obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się w obu kierunkach ruchu – czytamy w komunikacie MZUiM-u.

Mieszkańcy tej części Chorzowa Batorego będą mogli za to skorzystać ze  zmodernizowanego już fragmentu ulicy Skrajnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Orkana do skrzyżowania z ul. Lelewela.

Jutro natomiast rusza przebudowa ulicy Tetmajera. Na czas robót drogowych zachodzi konieczność zamknięcia dla ruchu pojazdów całego jej przebiegu. 

– Wyznaczone zostaną lokalne objazdy z kierunku ulicy Odrodzenia do ulicy Skrajnej prowadzone ulicami Fredry i Prusa – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie.

Utrudnienia czekają też kierowców w Chorzowie Drugim. W ciągu ulicy Słowackiego - na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Pudlerską i rejonem posesji nr 11 i 14 rozpoczęte zostaną roboty drogowe związane z naprawą nawierzchni jezdni. Na czas prowadzonych robót ww. fragment jezdni wyłączony zostanie z ruchu pojazdów. 

– W związku z tym w ciągu ulicy Słowackiego wprowadzony zostanie tymczasowy dwukierunkowy ruch pojazdów a dojazd do niej odbywać się z kierunku ul. Św. Piotra. Wyznaczone zostaną też lokalne objazdy prowadzone ulicami Pudlerską, Świdra, św. Piotra lub Pudlerską, Miarki, św. Piotra – objaśnia w komunikacie zarządca chorzowskich dróg.

Roboty drogowe na Cwajce mają potrwać do 18 maja. Nieco dłużej potrwają prace w Chorzowie Batorym. Zakończenie wszystkich robót w ciągu ulicy Skrajnej planuje się do końca czerwca, a modernizacja ulicy Tetmajera ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. 

 

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.