Reklama: Partnerzy:


Dyrektor Słowaka z nagrodą za naprawianie świata

Chorzowianin 2018-10-31 | Komentarzy: 0
Przemysław Fabjański, dyrektor AZSO w Chorzowie został uhonorowany przez wyróżnieniem specjalnym podczas gali nagrody im. Ireny Sendlerowej w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.
Dyrektor Słowaka z nagrodą za naprawianie świata

Dyrektor i nauczyciel w chorzowskim Słowaku od prawie 30 lat organizuje i lideruje wyprawom geograficznym dla uczniów i nauczycieli. | fot. archiwum

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za Naprawianie Świata” przyznawana jest przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej nauczycielom i nauczycielkom, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej.

W tym roku laureatem został  Mirosław Skrzypczyk, polonista z Zespołu Szkół w Szczekocinach, od kilkunastu lat zajmujący się przywracaniem pamięci o Żydach lelowskich i szczekocińskich. Kapituła przyznała także wyróżnienie specjalne „za wytrwałe naprawianie świata”, którym uhonorowano Przemysława Fabjańskiego.

Dyrektor i nauczyciel w chorzowskim Słowaku od prawie 30 lat organizuje i lideruje wyprawom geograficznym dla uczniów i nauczycieli, w których duży nacisk kładzie na kulturę dwiedzanych miejsc oraz pomoc charytatywną. 

Po tsunami, które nawiedziło Sri Lankę w 2004 roku wraz z uczniami pomagał odbudować zniszczoną szkołę. Wielokrotnie też organizował zbiórki i akcje pomocowe dla ofiar katastrof naturalnych i prześladowań w Nepalu, Indii, czy Indonezji.

Mimo wielu wyróżnień, pytanie o nagrodę go onieśmiela.

– Wolę opowiadać o szkole, sukcesach i nagrodach moich uczniów. Właśnie im oraz nauczycielom to wyróżnienie dedykuję – komentuje Przemysław Fabjański.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.