Reklama: Partnerzy:


Gigantyczna plansza do chińczyka powstała... na szkolnym korytarzu

Chorzowianin 2018-10-30 | Komentarzy: 0
Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Chorzowie nie mają czasu na nudę, nawet na przerwach. Na szkolnym korytarzu powstała bowiem wielka plansza do "chińczyka".
Gigantyczna plansza do chińczyka powstała... na szkolnym korytarzu

Dyrekcja i nauczyciele już myślą nad kolejnymi grami na innych piętrach. | fot. SP 25

Do Bożeny Ligockiej, dyrektor SP 25 często zgłaszały się dzieci z pomysłami na walkę z nudą i smartfonami na przerwach. Problem został też poruszony podczas zebrania grona pedagogicznego.

– Padały różne propozycje. Na początku miały zostać wymalowane grzyby, ale nie do końca byłoby to bezpieczne dla dzieci. W końcu pani dyrektor zaproponowała namalowanie chińczyka – opowiada Monika Toporek, nauczyciel w SP 25, która jest jedną z autorek planszy.

Do wykonania pól gry oprócz nauczycielek, Anny Mozdyniewicz i Moniki Toporek, chętnie włączyli się rodzice. Szkoła przeznaczyła farby, a pionki powstały z plastikowych butelek za farbowanych na odpowiednie kolory.

– Na początku miał to być "żywy chińczyk", ale trudno o zebranie na krótkiej przerwie 20 osób naraz, dlatego z butelek po wodzie zrobiłyśmy pionki – tłumaczy M. Toporek.

Dyrekcja i nauczyciele już myślą nad kolejnymi grami na innych piętrach. Gra jest oblegana przez dzieci, a nuda na przerwach, niczym zbity pionek z planszy, zniknęła z maciejkowickich korytarzy.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.