Reklama: Partnerzy:


Goście z Rumunii i Jordanii w chorzowskiej szkole

Chorzowianin 2017-11-03 | Komentarzy: 0
Wolontariusze z AIESEC odwiedzili Szkołę Podstawową nr 39 w Chorzowie
Goście z Rumunii i Jordanii w chorzowskiej szkole

AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. AIESEC jest niezależną i apolityczną organizacją non-profit. 

Szkoła Podstawowa nr 39 z klasami Gimnazjum nr 5 nawiązała w tym roku współpracę z AIESEC, dzięki czemu gościła wolontariuszy z różnych krajów. W tym roku Chorzów odwiedziły studentki - Garbiela z Rumunii i Nadeen z Jordanii, realizujące program projektu „The world talks”.

Prowadziły one zajęcia w języku angielskim we wszystkich klasach, szczególnie zachwycone były czwartoklasistami. Wolontariuszki przekazały wiedzę na temat krajów, z których pochodzą, same również bardzo dużo dowiedziały się o Polsce, Chorzowie i szkole. Dzięki uczniom i nauczycielom zwiedziły Chorzów, Nikiszowiec w Katowicach, kopalnię Guido w Zabrzu, Ogrodzieniec na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i wiele innych ciekawych miejsc. Przede wszystkim zapewniły uczniom kontakt z „żywym” językiem angielskim. Komunikacja odbywała się wyłącznie w tym języku, więc uczniowie mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności językowe. Przede wszystkim jednak spotkanie z wolontariuszkami było niezwykłą przygodą oraz wspaniałym doświadczeniem.


 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.