Leśniczówka pojawi się na szlaku

Chorzowianin 2016-10-13 | Komentarzy: 0
Wkład śląskich klubów w rozwój muzyki, ze szczególnym uwzględnieniem jednego jej gatunku, jest na tyle duży, że w Katowicach postanowili stworzyć Szlak Śląskiego Bluesa.
Leśniczówka pojawi się na szlaku

Szlak jest pionierskim przedsięwzięciem, mającym podtekst turystyczny i przede wszystkim muzyczny. w tym utworze przez Ryśka Riedla klub Puls był, kto tam bywał i co ważnego się tam działo. W ramach szlaku skupione zostałyby wszystkie kluby muzyczne, w których odbywały się koncerty i jam session, działające w regionie od lat 60. ubiegłego wieku, po dzień dzisiejszy. Niektóre z tych miejsc istnieją do dzisiaj, po większości niestety ślad zaginął.

Na specjalnie utworzonym serwisie internetowym zostaną zaprezentowane wszystkie najważniejsze lokale. O klubach opowiadać będą muzycy, m.in. bracia Beno i Adam Otręba z Dżemu, Maciej Radziejewski (gitarzysta m.in. Czesława Niemena), Józef Skrzek czy Irek Dudek.

Poruszanie się po szlaku ułatwiać będzie aplikacja multimedialna, która po uruchomieniu w miejscu, gdzie znajdował się kiedyś konkretny klub wyświetlałaby krótki opis danego miejsca oraz kilkuminutowy film, będący zapisem rozmów z muzykami opowiadającymi swoje historie związane z wybranym miejscem.

Materiały zostaną udostępnione też na wspomnianej stronie internetowej (www.szlak-bluesa.pl), promującej cały szlak. Na stronie dodatkowo znajdą się archiwalne zdjęcia i nagrania z każdego z tych miejsc. Dla osób, które nie posiadają urządzenia mobilnego, przy każdym punkcie znajdzie się tablica informacyjna, zawierająca opis, zdjęcia i kilka cytatów muzyków.

Projekt jest realizowany we współpracy z Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, w ramach projektu UNESCO Miasto Muzyki.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.