Luftują dzielnice

Chorzowianin 2016-06-13 | Komentarzy: 0
Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy wraz z partnerami - m.in. z Domem Aniołów Stróżów realizuje na Załężu projekt „MIASTO BEZ OGRÓDEK - Otwieramy Bramy, Luftujemy Dzielnice
Luftują dzielnice

 „MIASTO BEZ OGRÓDEK” to projekt o charakterze lokalnym, skierowany do szerokiej grupy odbiorców (w szczególności mieszkańców, którzy funkcjonują w społecznościach wykluczonych, niemających kontaktu z teatrem i kulturą). Projekt zakłada integrację społeczną. Składa się z części warsztatowej oraz teatralnej.

Podstawą i główną częścią projektu jest próba dotarcia do mieszkańców i zebranie historii o bohaterach i istotnych miejscach, które funkcjonują w zbiorowej wyobraźni mieszkańców tej dzielnicy. Realizatorzy projektu dotrą również do mieszkańców kamienic z propozycją wspólnego przygotowania spektaklu pt. ,,Otwieramy Bramy” o charakterze podwórkowym, jarmarcznym.

Uczestnicy projektu poprzez przywoływanie historii a także poprzez wspólne gromadzenie przedmiotów i elementów użytych przy budowie scenografii, wpłyną realnie na kształt przedstawienia, które zakończy projekt. Na podstawie zebranych relacji stworzymy także swoisty przewodnik po Załężu.

Wspierać go będzie plenerowa akcja mapowania (warsztaty plastyczne) pt.: „Luftujemy Dzielnice”. Na ulice, place i zaułki, ważne dla pamięci starszych i młodszych mieszkańców Załęża, będziemy nanosili znaki plastyczne, które zwrócą uwagę na istotne miejsca oraz relacje wspomnień kilku pokoleń.

W czasie przygotowań do spektaklu równolegle grupa dzieci i młodzieży będzie uczestniczyć w warsztatach twórczych. W ciągu kilku dni warsztatów powstaną zaproszenia na spektakl, afisze, kronika projektu, uczestnicy zadbają również o współtworzenie oprawy plastycznej spektaklu „Otwieramy Bramy”. 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.