Reklama: Partnerzy:


Rywalizują w... spełnianiu dobrych uczynków

Chorzowianin 2012-02-29 | Komentarzy: 0
Wynoszą śmieci, dzielą się kanapkami, pomagają koleżankom odrobić zadanie domowe. I prowadzą dzienniczki, w których skrzętnie notują… dobre uczynki.
Rywalizują w... spełnianiu dobrych uczynków

Roksana Kuchcińska i Angelika Chmura uczestniczki projektu Ifot. Magdalena Nowak

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 aktywnie włączyli się w akcję „Warto być dobrym”. – Już od najmłodszych lat trzeba w dzieciach kształtować postawę wrażliwości na drugiego człowieka i gotowości niesienia pomocy innym, to zaprocentuje w dorosłym życiu. Mam nadzieję, że wychowujemy przyszłych wolontariuszy – mówi Halina Dobek, koordynator projektu.

Uczniowie biorący udział w projekcie muszą wykazać się aktywnością. Zadaniem uczestników jest pomoc nabliższym, zaangażowanie się w życie klasy, szkoły, środowiska lokalnego oraz podjęcie działań globalnych na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Brzmi zagadkowo? Angelika Chmura ma już plan. – Pomagam w domu. Sprzątam, ścielę łóżka, wychodzę z psem. W szkole dzielę się kanapkami z koleżnkami. A globalnie? Będę sprzątać papierki na ulicy – zdradza dziewczynka. W spełnieniu dobrych uczynków z Angeliką rywalizuje jej koleżanka ze szkolnej ławki, Roksana Kuchcińska. – Też pomagam w domu. W szkole w odrabianiu lekcji koleżankom. Warto pomagać, być dobrym, bo dobro wraca do człowieka – przyznaje uczennica.

Dzieci każdy dobry uczynek notują w dzienniczku. Najaktywniejsi uczestnicy projektu w czerwcu wezmą udział w losowaniu roweru górskiego, który ma być nagrodą za zaangażowanie. – Chodzi głównie o kształtowanie postawy wolontarystycznej i obywatelskiej – podkreśla koordynatorka projektu.

- Rower? Fajnie byłoby wygrać, ale nie to jest najważniejsze – zastrzega Roksana.

Projekt „Warto być dobrym” organizowany jest przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”. Honorowym patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej oraz UNESCO.

mn

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.