Tramwajem i autobusem pojedziesz za darmo. Pod jakim warunkiem?

Chorzowianin 2017-02-01 | Komentarzy: 0
W przypadku ogłoszenia tzw. alarmu smogowego KZK GOP wprowadza darmowe przejazdy dlam kierowców, którzy zrezygnują z jazdy samochodem. Warunkiem będzie przedstawienie dowodu rejestracyjnego.
Tramwajem i autobusem pojedziesz za darmo. Pod jakim warunkiem?

Już kilka tygodni temu zarząd KZK GOP wydał decyzję, by biuro Związku przygotowało projekt bezpłatnej komunikacji w czasie największych stężeń zanieczyszczeń powietrza. W ostatni wtorek, podczas posiedzenia zarządu propozycja została przyjęta.

O tym, kiedy obowiązywać będą darmowe przejazdy decydować będzie przewodniczący KZK GOP. – Dotyczy to osób, które w tych dniach zrezygnują z jazdy swoim samochodem i pokażą podczas kontroli dowód rejestracyjny – wyjaśnia, pytany przez Polską Agencję Prasową, Marek Kopel, wiceprzewodniczący KZK GOP.

Podobną decyzje podjęły już wcześniej Koleje Śląskie. W poniedziałek każdy posiadający ważny dowód rejestracyjny mógł wraz z dwiema osobami towarzyszącymi skorzystać z darmowej jazdy pociągiem. Z takiej możliwości skorzystało prawie 2,4 tysiąca osób, z czego ponad tysiąc na przejeżdżającej przez Chorzów linii S1.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.