W Chorzowie zamieszkają... pingwiny?

Chorzowianin 2016-08-09 | Komentarzy: 0
Śląski Ogród Zoologiczny ogłosił konkurs na projekt "Polaricum", nowego pawilonu w chorzowskim Zoo. Mają się tam znaleźć m. in. nieobecne do tej pory pingwiny.
W Chorzowie zamieszkają... pingwiny?

Foki i niedźwiedzie polarne "mieszkały" już w Chorzowie, jednak prawdziwą nowością mają być pingwiny. Popularność, zwłaszcza wśród dzieci, te nielotne ptaki zawdzięczają głównie bajkom o przygodach Pingwinów z Madagaskaru. Skipper, Kowalski, czy Rico, to kultowe już postaci, które wpisały się w popkulturę.

Jak podkreśla Jolanta Kopiec, dyrektor chorzowskiego zoo, to właśnie pingwiny mają być główną atrakcją Polarticum, którego budowa może zacząć się już w przyszłym roku.

Ostateczny termin składania prac konkursowych upływa 30 października. Wyniki zostaną ogłoszone w listopadzie. Dla laureatów trzech pierwszych miejsc przeznaczone są nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 20 tys. złotych, zdobywca drugiego miejsca - 12 tys. zł, natomiast trzeciego - 8 tys. złotych. Prace będzie oceniać profesjonalne jury, złożone z pracowników zoo, przedstawicieli SARP i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

Jeżeli konkurs zostanie rozstrzygnięty i zoo w Chorzowie zdecyduje się na budowę pawilonu, będzie pierwszym w Polsce ogrodem zoologicznym z takim obiektem.


 

Patryk Mataniak

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.