Elcho podpisała umowę z Tauronem

Chorzowianin 2013-09-20 | Komentarzy: 0
Elektrociepłownia Chorzów ELCHO, producent energii elektrycznej i ciepła na Śląsku dostarczy mieszkańcom Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Świętochłowic więcej ekologicznego ciepła.
Elcho podpisała umowę z Tauronem

ELCHO zwiększy produkcję i sprzedaż ekologicznego ciepła sieciowego. Partnerem w tych działaniach jest lokalny dystrybutor ciepła - spółka Tauron Ciepło S.A.

19 września 2013 r. w Katowicach Elektrociepłownia Chorzów ELCHO Sp. z o.o oraz Tauron Ciepło S.A. zawarły umowę sprzdaży ciepła gwarantującą odbiorcom końcowym przyłączonym do sieci ciepłowniczej Tauron Ciepło dostawę ciepła wytworzonego przez ELCHO.

Podpisana umowa dotyczy dostawy przez ELCHO w sumie 170 MWt mocy cieplnej przez okres 10 lat do odbiorców znajdujących się na terenie Katowic i Siemianowic Śląskich a dotyczy magistrali południowej – kierunek Siemianowice Śląskie, której data obowiązywania przypadać będzie na dzień 1 października 2014 roku oraz magistrali południowej – kierunek Katowice, ktora wchodzi w życie z dniem 1 października 2015 roku.

Obie strony potwierdziły gotowość do podjęcia działań biznesowych celem utrzymania umówionego poziomu sprzedaży ciepła pochodzącego z ELCHO odbiorcom końcowym przyłączonym do sieci Tauron Ciepło. Stosowne umowy określają również nakłady i obowiązki obu stron związane z dalszym rozwojem rynku ciepła na terenie Katowic i Siemianowic Śląskich, zmierzające do promocji korzystania z ciepła sieciowego, jako najbardziej stabilnego, ekonomicznego i ekologicznego źródła ciepła.

- Jednym ze strategicznych celów biznesowych Grupy CEZ jest szeroko rozumiany rozwój rynku ciepła. Dlatego też jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że to właśnie w Polsce, na Śląsku możemy pochwalić się nowym projektem, który nie tylko przynosi wymierne korzyści biznesowe Elektrociepłowni ELCHO i naszemu partnerowi spółce Tauron Ciepło, ale wspiera projekt likwidacji niskiej emisjii i zwiększa komfort i bezpieczeństwo mieszkanców tego regionu. Jesteśmy dumni, że nasza młoda i nowoczesna elektrociepłownia ELCHO to wyróżniony Lider Polskiej Ekologii, spełniający wszelkie wymogi emisyjne wynikające z dyrektywy Unii Europejskiej i dobry partner dla społeczności lokalnej – mówi Bohdana Horáčková, prezes zarządu, dyrektor generalny CEZ Polska.

Fot. Paweł Mikołajczyk

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.