Wodociągi zapraszają na Dzień Otwarty

Chorzowianin 2014-09-12 | Komentarzy: 0
Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Oczyszczalni Ścieków Klimzowiec. W sobotę 20 września będzie można przyjrzeć się pracy oczyszczalni z bliska.
Wodociągi zapraszają na Dzień Otwarty

Zwiedzanie oczyszczalni zostało zaplanowane tak, aby przyjąć na obiekcie możliwie największą liczbę zainteresowanych i odbędzie się w trzech turach w godzinach: 9.00, 11.00 oraz 13.00.

Miejscem zbiórki będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, wjazd na część biologiczną oczyszczalni przy ul. Gałeczki. Ustala się minimalny wiek zwiedzających na 10 lat. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować sie pod opieką osoby dorosłej. Na terenie oczyszczalni będzie można zaparkować samochód. 

W celu usprawnienia zwiedzania zwracamy się z prośbą o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w Dniu Otwartym za pomocą poczty elektronicznej na adres piotr.banaszek@chspwik.pl lub telefonicznie na nr (32) 2413-888.

Przygoda na oczyszczalni rozpocznie się od miejsca, w którym ścieki wpływają do obiektu, następnie odwiedzający zostaną oprowadzeni po części mechanicznej, po czym skierują się na część biologiczną, gdzie przewodnicy ChŚPWiK krok po kroku opowiedzą o wszystkich procesach prowadzących do uzyskania ścieku oczyszczonego oraz o zastosowanej technologii służącej pozyskiwaniu biogazu a w następnej kolejności energii elektrycznej.

Dla wszystkich zwiedzających przygotowano jak zwykle szereg atrakcji, wśród których znajdzie się między innymi wjazd windą na Wydzielone Komory Fermentacyjne i możliwość obejrzenia panoramy Klimzowca z wysokości ok. 30 m.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.