Lokalna siła

Chorzowianin 2010-12-01
Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Wspólny Chorzów jest zwycięzcą tegorocznych wyborów do Rady Miasta. Kandydaci tego lokalnego ugrupowania zdobyli 14 z 25 mandatów. O kolejną kadencję walczy kandydat Wspólnego Chorzowa na prezydenta miasta Marek Kopel.
Lokalna siła
Marek Kopel w pierwszej turze głosowania uzyskał ponad 45% głosów, wyraźnie dystansując pięcioro rywali.

"Wspólny Chorzów" jest ewenementem na skalę kraju. Mimo coraz większego upartyjnienia kampanii wyborczej do lokalnych samorządów, chorzowskie ugrupowanie od lat utrzymuje poparcie na niemal stałym, wysokim poziomie. W wyborach 2010 KWW Koalicja "Wspólny Chorzów" współtworzyły stowarzyszenia i organizacje od lat aktywnie działające w lokalnym środowisku: Stowarzyszenie Wspólnie dla Chorzowa, Koła Związku Górnośląskiego - Wielkie Hajduki, Klimzowiec, Królewska Huta, Pnioki, Chorzów Stary i św. Florian oraz Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa”.

  "Wspólnie dla Chorzowa" pojawiło się na lokalnej scenie samorządowej w roku 1994, jako jedna z największych koalicji lokalnych w wyborach. Kandydaci z tej listy uzyskali większość - 23 z 45 mandatów w Radzie Miejskiej II kadencji. Koalicja skupiała przede wszystkim ludzi, którzy od pierwszych wolnych wyborów samorządowych cieszyli się poparciem Chorzowskiego Komitetu Obywatelskiego, kół Związku Górnośląskiego i NSZZ „Solidarność”. Był w tym gronie również Marek Kopel, prezydent Chorzowa od roku 1991.

22 lipca 1997 powołano Stowarzyszenie „Wspólnie dla Chorzowa”, które w wyborach samorządowych stanowi odtąd trzon lokalnej koalicji wyborczej. W roku 1998 koalicja zdobyła 28 z 45 mandatów radnych. Kolejne wybory, w roku 2002, odbyły się po raz pierwszy według nowych
  zasad. Liczbę radnych zmniejszono do 25, a prezydenta miasta, wyłanianego wcześniej ze składu Rady Miasta, wybierano w wyborach bezpośrednich. Wybory prezydenckie wygrał Marek Kopel, Koalicja „Wspólny Chorzów” uzyskała 14 z 25 mandatów w Radzie Miasta.

  Podobny wynik uzyskała w roku 2006, gdy „Wspólny Chorzów” z 13 radnymi utrzymał większość w RM. - Gwarantem sukcesu wyborczego Koalicji „Wspólny Chorzów” są ludzie - mówi dr inż. Joachim Otte, szef sztabu wyborczego KWW Koalicja „Wspólny Chorzów”. - Mamy na naszych listach zawsze kandydatów doświadczonych, sprawdzonych i przygotowanych do pełnienia funkcji w samorządzie lokalnym. Takich, którzy już wcześniej skutecznie działali na rzecz lokalnej społeczności. Myślę, że przez lata wypracowaliśmy w mieście dobrą markę, a ludzie wiedzą, czego mogą się po nas spodziewać. Wynik wyborczy świadczy o tym, że darzą nas zaufaniem.

Cieszę się, że mogłem w kampanii wyborczej „Wspólnego Chorzowa” po raz kolejny służyć swoim doświadczeniem - dodaje.
Krzysztof Knas

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.