Perły Europy w Chorzowie

Chorzowianin 2019-05-07
Wczoraj w Teatrze Rozrywki odbyła się dwudziesta druga gala z okazji Święta Europy organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.
Perły Europy w Chorzowie

Gala upamiętnia wydarzenia z 9 maja 1950 roku, kiedy to w Paryżu Robert Schuman, ówczesny francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie – Plan Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej. Podczas tegorocznych obchodów po raz kolejny chorzowska Delegatura RIG w Katowicach wręczyła Perły Europy.

Impreza rozpoczęła się od powitania licznie zgromadzonych gości, a następnie wręczone zostały Złote Laury Umiejętności i Kompetencji. Jak informują organizatorzy, jest to: „symboliczne podziękowanie dla ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich”.

Laurami obdarzeni zostali: Mariusz Kściuczyk Prezes Zarządu A.D.M. Sp. z o.o. w Chorzowie, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Chorzowie, Katarzyna Durma Dyrektor Bank PKO BP Oddział 1 w Chorzowie oraz spółka Map System, właściciel kompleksu „Sztygarka” w Chorzowie.

Gwoździem programu było ogłoszenie laureatów najważniejszego wyróżnienia tego wieczoru – Pereł Europy.

– Perły Europy przyznajemy w dwóch kategoriach. Pierwsza trafia do osób krzewiących idee europejskości. Druga trafia do osób i firm efektywnie wykorzystujących europejskie fundusze – mówi Paweł Pawelec, prezes chorzowskiej delegatury RIG.

Specjalne Perły przyznawane za promowanie europejskości trafiły do: Janusza Steinhoffa, byłego ministra gospodarki i wicepremiera w rządzie Jerzego Buzka oraz profesora Andrzeja Klasika, rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie oraz kierownika Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Za wykorzystywanie europejskich funduszy w tym roku nagrodzone zostały Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oraz Spółka Tramwaje Śląskie S.A.

Wydarzenie zwieńczył muzyczny występ znanej aktorki Anny Dereszowskiej pt. „Kobieta – instrukcja obsługi”.

Gale patronatem medialnym objęła redakcja Chorzowianina, a relację wideo można zobaczyć na stronie głównej naszego portalu. 

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.