Andrzej Kotala wygrał wybory

Chorzowianin 2018-10-22 | Komentarzy: 0
Dotychczasowy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala wygrał wybory prezydenckie nie dając szans kontrkandydatom. W chorzowskiej Radzie Miasta zasiądzie 18 radnych Koalicji Obywatelskiej i 7 radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Andrzej Kotala wygrał wybory

Frekwencja w wyborach samorządowych w Chorzowie wyniosła 48 proc.

W niedzielę do urn wyborczych poszło ponad 39 tys. chorzowian. Mieszkańcy wybrali prezydenta już w pierwszej turze. Obencego prezydenta Andrzeja Kotalę (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) poparło 65,03 proc. wyborców (25 121 głosów). Będzie to dla niego trzecia kadencja. Po zmianach w ordynacji wyborczej będzie piastował to stanowisko przez 5 lat.  

Kolejny wynik należał do Leszka Piechoty. Kandydat komitetu Prawa i Sprawiedliwości zdobył 14,6 proc.poparcia (5 639 głosów). Adam Trzebinczyk uzyskał poparcie na poziomie 5,5 proc. (2125 głosów), Artur Żurek 5,44 proc. (2103 głosów), Rafał Adamus 3,52 proc. (1361 głosów), Dariusz Olejniczak 3,23 proc. (1248 głosów), Jerzy Bogacki 2,68 proc. (1034 głosy). 

Zgodnie ze wstępnymi wynikami wyborów do Rady Miasta Koalicja Obywatelska będzie miała w chorzowskiej radzie 18 mandatów, a 7 mandatów będą mieli radni Prawa i Sprawiedliwości.

Okręg 1

Andrzej Kotala (KO)

Krzysztof Łazikiewicz (KO)

Mariola Roleder (KO)

Marcin Weindich (KO)

Bożena Karpińska (KO)

Agnieszka Stępień (PiS)

Jacek Nowak (PiS)

Okręg 2 

Wiesław Ciężkowski (KO)

Klaudiusz Sevkovic (KO)

Tomasz Krawczyk (KO)

Bartłomiej Czaja (KO)

Grzegorz Krzak (PiS)

Sebastian Matyjaszczyk (PiS)

Okręg 3

Barbara Tabin (KO)

Jan Skórka (KO)

Marek Otte (KO)

Krzysztof Kopel (KO)

Magdalena Sekuła (KO)

Wojciech Ahnert (PiS)

Tomasz Piecuch (PiS)

Okręg 4

Waldemar Kołodziej (KO)

Marcin Michalik (KO)

Halina Hiltawska (KO)

Lech Motyka (KO)

Bernadeta Biskup (PiS)

Skład Rady Miasta zmieni się w sytuacji nominacji radnego na stanowisko prezydenta albo zastępcy. Taka sytuacja bedzie miała miejsce w okręgu 1. Tam do Rady Miasta startował Andrzej Kotala, który wygrał wybory prezydenckie. Za niego do Rady Miasta wejdzie następny kandydat z listy z największą ilością głosów. Podobnie może być w pozostałych okręgach, gdzie kandydowali jego zastępcy. 

Zobacz wszystkie wynki wyborów do Rady Miasta - kliknij

wojz, pam

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.