Czas wyborczych decyzji. Poznaj listy kandydatów

Chorzowianin 2018-10-19 | Komentarzy: 0
7 kandydatów na prezydenta miasta, 232 do rady miasta i 105 do sejmiku wojewódzkiego. W niedzielę, 21 października, wybierzemy naszych przedstawicieli do władz samorządowych.
Czas wyborczych decyzji. Poznaj listy kandydatów

Kandydaci na prezydenta Chorzowa | kolaż Sylwester Witkowski

O fotel prezydenta Chorzowa powalczą (w kolejności alfabetycznej): 45-letni Rafał Adamus z Komitetu Wyborczego Śląskiej Partii Regionalnej, 61-letni Jerzy Bogacki z Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzy Bogacki, 55-letni Andrzej Kotala z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, 59-letni Dariusz Olejniczak z Komitetu Wyborczego Wyborców Społeczna Inicjatywa Mieszkańców Chorzowa, 60-letni Leszek Piechota z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, 41-letni Adam Trzebinczyk z Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz'15, 34-letni Artur Żurek z Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależny Chorzów.

O mandaty do 25-osobowej Rady Miasta będą się ubiegać reprezentanci 8 komitetów wyborczych. Przedstawiamy ich w kolejności numerów wylosowanych list.

Lista nr 4: KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Okręg nr 1

Okręg nr 2

Okręg nr 3

Okręg nr 4

Lista nr 5: KWW SLD Lewica Razem

Okręg nr 1

Okręg nr 2

Okręg nr 3

Okręg nr 4

Lista nr 8: KWW Kukiz'15

Okręg nr 1

Okręg nr 2  

Okręg nr 3

Okręg nr 4

Lista nr 10: KW Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 1

Okręg nr 2

Okręg nr 3

Okręg nr 4

Lista nr 18: KWW Niezależny Chorzów

Okręg nr 1

Okręg nr 2

Okręg nr 3

Okręg nr 4

Lista nr 19: KW Śląskiej Partii Regionalnej

Okręg nr 1

Okręg nr 2

Okręg nr 3

Okręg nr 4

Lista nr 20: KWW Jerzy Bogacki

Okręg nr 1  

Okręg nr 2  

Okręg nr 3  

Okręg nr 4

Lista nr 21: KWW Społeczna Inicjatywa Mieszkańców Chorzowa

Okręg nr 1

Okręg nr 2

Okręg nr 3

Okręg nr 4

Kandydaci do sejmiku wojewódzkiego

Okręg nr 5

Czytaj też: Wybieramy Samorząd.   

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować.

Przypominamy, że w wyborach samorządowych głosować należy w miejscu stałego zamieszkania. Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7:00 do 21:00.

Karta do głosowania będzie miała formę tzw. płachty. Wyborca otrzyma 3 karty. Będą się one różnić wielkością i sposobem zadrukowania. Wszystkie będą wydrukowane na białym papierze, ale nazwiska kandydatów znajdą się na tłach o różnych kolorach. Na karcie do głosowania w wyborach do rady miasta nazwiska kandydatów wydrukowane będą na szarym tle, w wyborach do sejmików województw - na niebieskim tle. Natomiast w wyborach prezydenta - na różowym tle. W wyborach prezydenta głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak "X" (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata. W wyborach do rady miasta głosować możemy tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie głosowania "X" w kratce obok nazwiska wybranego kandydata. Do sejmików wojewódzkich głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając "X" w kratce obok nazwiska jednego kandydata z tej listy, przez co wskazujemy jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu. Zobacz jak głosować Warto dodać, że w piątek, 20 października od godz. 0.00, rozpoczyna się cisza wyborcza, która trwa do zakończenia głosowania, czyli do niedzieli 21 października do godz. 21.00 (o ile żadna z obwodowych komisji wyborczych, w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania).

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.