O mandat radnego powalczy 226 osób

Chorzowianin 2018-09-21 | Komentarzy: 0
W ogłoszonych na dzień 21 października wyborach samorządowych wybierzemy radnych Chorzowa, sejmiku wojewódzkiego i prezydenta miasta.
O mandat radnego powalczy 226 osób

Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała 8 komitetów, są to: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Chorzów, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Komitet Wyborczy Wyborców Jerzy Bogacki, Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz 15, Komitet Wyborczy Śląskiej Partii Regionalnej, Komitet Wyborczy Wyborców Społeczna Inicjatywa Mieszkańców Chorzowa, Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem.

O mandaty radnych w naszym mieście postara się w sumie 226 osób, z czego 103 to kobiety. Średnia wieku kandydatek wynosi 45 lat, a kandydatów 47 lat. Do obsadzenia jest 25 miejsc.

W naszym mieście jest zarejestrowanych 81 745 wyborców. Głosy oddawać będziemy w 63 obwodach. Podczas wyborów samorządowych miasto podzielone jest na 4 okręgi wyborcze. W każdym zarejestrowana jest inna liczba wyborców. Proporcjonalnie do liczby wyborców każdemu okręgowi została przyporządkowana liczba mandatów, o które będą ubiegać się kandydaci na radnych. Najwięcej, po 7, jest w okręgach nr 1 i 3, w okręgu nr 2 do zdobycia jest 6 mandatów a w nr 4 o jeden mniej.

O stanowisko prezydenta ma ubiegać się 8 kandydatów. Oficjalnie (na dzień 21 września) zarejestrowany jest tylko obecny prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

O fotel włodzarza naszego miasta powalczyć mają także: Adam Żurek, Leszek Piechota, Jerzy Bogacki, Adam Trzebinczyk, Rafał Adamus i Dariusz Olejniczak.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.