Plac Hutników wypełni się jodem

Chorzowianin 2018-09-28 | Komentarzy: 0
Morska bryza rozniesie się wkrótce w naszym mieście. Relaks i zdrowe powietrze zapewni tężnia solankowa.
Plac Hutników wypełni się jodem

Wizualizacja tężni przy Placu Hutników

Tężnia to pomysł mieszkańców. Dwa lata temu Urząd Miasta zapytał na fanpage’u jak zagospodarować Plac Hutników? Koncepcja odwołująca się do uzdrowiskowych tradycji Chorzowa spodobała się większości internautów.

Teraz pomysł będzie realizowany, prace ruszą już wkrótce. Teren wokół pomnika hrabiego Redena przejdzie rewitalizację. Do września 2019 roku powstanie tu publiczna tężnia solankowa – drewniana konstrukcja, której wnętrze wypełnią wiązki gałązek tarniny. Powstały wokół niej aerozol będzie bogaty w cenne mikroelementy m.in. jod, potas, sód. Oddychanie takim powietrzem ma działanie lecznicze i profilaktyczne. Oczyszcza płuca i wzmacnia odporność na infekcje.

Plac Hutnika stanie się przestrzenią rekreacyjną, powstaną tu ścieżki rowerowe i spacerowe, wygodne ławki i stojaki na rowery. Wieczorem odpowiedni klimat zapewni dekoracyjne oświetlenie. Projekt zakłada jak najmniejszą ingerencję w istniejącą w tym miejscu zieleń, a także nasadzenia nowych roślin i trawników.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.