Ruszyła kampania Koalicji Obywatelskiej. Zobacz listę kandydatów na radnych

Chorzowianin 2018-09-04 | Komentarzy: 0
Wystartowała chorzowska kampania samorządowa wyborczej Koalicji Obywatelskiej PO i .Nowoczesnej. Program oraz kandydatów do Rady Miasta przedstawił obecny prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.
Ruszyła kampania Koalicji Obywatelskiej. Zobacz listę kandydatów na radnych

Ruszyła kampania Koalicji Obywatelskiej | zdjęcia Adrian Ślązok

Inauguracja kampanii odbyła się 4 września w Chorzowskim Centrum Kultury. Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa i w nadchodzących wyborach kandydat na prezydenta z ramienia KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, przedstawił zarys programu wyborczego i kandydatów ubiegających się 21 października o mandat radnego.

- Nie brakuje mi pomysłów. Mieszkańcy podpowiadają jak ma wyglądać nasza mała ojczyzna – mówił Andrzej Kotala.

Prezydent przedstawiając program wyborczy zaczął od bezpieczeństwa. Do priorytetów zaliczył monitoring, budowę nowoczesnych i bezpiecznych przejść dla pieszych, nowoczesne place zabaw, nowoczesne oświetlenie. Zaznaczył, że dla wandali nie będzie żadnej tolerancji. Dodał,że bezpieczeństwo to także sprawy zdrowotne. - Dlatego będę rozbudowywał szpital, dbał o jego sprzęt i kadrę.

Mówiąc o komunikacji Andrzej Kotala, zaznaczył, że miasto musi być przyjazne mieszkańcom. - Tak, aby piesi, rowerzyści i kierowcy mogli się po nim wygodnie poruszać. Podkreślił, że wkrótce modernizowane będą ulice 3 Maja, Hajducka i Powstańców. - Zabiegamy też o niskopodłogowe tramwaje i autobusy. Zwiększamy także ilość ścieżek rowerowych, budujemy parkingi dla rowerów, wkrótce powstanie niemal 50 stacji rowerowych.

W programie nie zabrakło miejsca na sport, a w tym m.in. na nowoczesne boiska, dobrze wyposażone sale, place zabaw, siłownie plenerowe, nowoczesne kryte baseny. - Jednym z naszych zadań będzie budowa kąpieliska otwartego, ale czołowe miejsce zajmuje modernizacja stadionu na Cichej – mówił prezydent.

Andrzej Kotala mówił również o aktywizacji mieszkańców i mieszkalnictwie. - Liczy się inwestycja w ludzi. Chcemy dalej aktywizować seniorów, ale także ludzi młodych, stworzyć dla nich miejsce spotkań.

Prezydent obiecał, że remontowany będzie gminny zasób mieszkaniowy, elewacje, klatki schodowe i podwórza. - Wprowadzimy program „Łazienka w każdym mieszkaniu” - podkreślał. Zaznaczył, że ważnym punktem będzie budowa mieszkań dla młodych ludzi. - W ten sposób chcemy zatrzymać ich w mieście.

Obecny na sali Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, przyznał, że przedstawiony program jest bardzo ambitny, ale realny. - Samorządowcy muszą być blisko ludzi, słuchać ich i na podstawie tego budować programy. Widzę, że prezydent Kotala właśnie tak buduje program - mówił. - To bardzo dobry, sprawdzony prezydent, samorządowiec, człowiek, który troszczy się o sprawy Chorzowa i każdego chorzowianina - dodał.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2018. Koalicja Obywateli dla Chorzowa

W ChCK przedstawiono też kandydatów do sejmiku województwa śląskiego: Marka Kopla, byłego prezydenta Chorzowa, radnego i Macieja Kolona, szefa marketingu „Stadionu Śląskiego”.

- Startujemy razem, bo chcemy wygrać i na pewno wygramy – mówił Marek Kopel.

Na zakończenie obecny prezydent Chorzowa mówił o tym, jak ważne będą nadchodzące wybory samorządowe. - 21 października będziemy wybierać między Polską samorządną a Polską, która zmierza do centralnego sterowania z Warszawy. Dumni z Chorzowa wybierzmy Polskę samorządną, która szanuje różnorodność, odmienność, wolność przekonań i własnych wyborów.

Lista kandydatów Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska skupionych wokół inicjatywy „Koalicja Obywateli dla Chorzowa ”

Okręg 1 (Chorzów Stary, Maciejkowiece, Chorzów II):

1. Andrzej Kotala

2. Krzysztof Łazikiewicz

3. Mariola Roleder

4. Marcin Weindich

5. Bożena Karpińska

6. Seweryn Mosz

7. Grażyna Sinka

8. Barbara Mikszto

9. Szymon Piecha

Okręg 2 (Centrum i Osiedle Żołnierzy Września):

1. Wiesław Ciężkowski

2. Klaudiusz Sevković

3. Marek Dudek

4. Tomasz Krawczyk

5. Bartłomiej Czaja

6. Zofia Błasińska

7. Patrycja Kukla

8. Sylwia Gros-Browarska

Okręg 3 (Klimzowiec, część Chorzowa Batorego):

1. Barbara Tabin

2. Jan Skórka

3. Marek Otte

4. Łukasz Spiołek '

5. Aleksandra Zimnik

6. Krzysztof Kopel

7. Maria Woźniak

8. Piotr Jarzębak

9. Magdalena Sekuła

Okręg 4 (Chorzów Batory):

1. Marcin Michalik

2. Waldemar Kołodziej

3. Halina Hiltawska

4. Marian Salwiczek

5. Grażyna Kosińska-Jokel

6. Adrianna Kotala

7. Lech Motyka

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.