Śląska Partia Regionalna wystartowała z kampanią wyborczą

Chorzowianin 2018-09-15 | Komentarzy: 0
Ruszyła chorzowska kampania samorządowa Śląskiej Partii Regionalnej Program oraz kandydatów, liderów list, do Rady Miasta przedstawił Rafał Adamus, kandydat na prezydenta Chorzowa.
Śląska Partia Regionalna wystartowała z kampanią wyborczą

Małgorzata Myśliwiec, Henryk Mercik i Rafał Adamus podczas inauguracji chorzowskiej kampanii ŚPR | fot. Wojciech Zawadzki

[Aktualizacja 19.09.2018]

Inauguracja kampanii odbyła się 14 września w restauracji Piccolo. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Małgorzata Myśliwiec, kandydatka ŚPR w wyborach do sejmiku województwa śląskiego oraz Henryk Mercik, wicemarszałek województwa śląskiego, także kandydat do sejmiku.

Henryk Mercik zaznaczył, że Śląska Partia Regionalna bazuje na ośmioletniej tradycji. Dodał, że obecnie jej członkowie współrządzą województwem.

- Robimy to skutecznie. Nasza obecność jest bardzo potrzebna.

Wicemarszałek stwierdził, że Chorzów, jak i wiele innych w Polsce, ma problem z ożywieniem centralnych ulic i miejsc. Henryk Mercik krytycznie odniósł się do rządowego programu „Mieszkanie Plus”. - Nie chcemy, żeby rząd zastępował developerów. Chcemy, żeby nasze pieniądze wróciły do nas w formie programu „Śródmieście Plus”. Żeby pustostany zostały zamienione w tanie mieszkania na wynajem dla ludzi młodych, których chcemy zatrzymać w centrach miast.

Rafał Adamus, prezes Pro Loquela Silesiana Towarzystwa Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy, kandydat na prezydenta Chorzowa, przekonywał, że Śląska Partia Regionalna "mo wizja, ambitno, ale na tyle rozsądno, że do się to zrealizować".

Kandydat na prezydenta zaprezentował też hasło wyborcze - Przywrócimy dumę naszemu miastu – i liderów list do Rady Miasta. Na listach do sejmiku znajdzie się także chorzowianin Joachim Otte, były zastępca prezydenta miasta.

Lista kandydatów na radnych

Okręg Wyborczy nr 1

1.Izabela Nowak

2. Wojciech Rajek

3. Antoni Marzetz

4. Andrzej Kot

5. Lidia Gieroń

6. Szymon Szymański

7. Monika Kiera

8. Karolina Strzelczyk

9. Piotr Blachowski

Okręg wyborczy nr 2 

1. Mariusz Wons

2. Jerzy Grzywocz

3. Teresa Cieśla

4. Andrzej Zenker

5. Andrzej Gałuszka

6. Danuta Ligocka

7. Urszula Adamus

8. Adam Walczak

Okręg wyborczy nr 3 

1. Rafał Adamus

2. Krzysztof Szulc 

3. Ewa Gwozdecka-Wolniaszek

4. Marceli WAwrzynek

 5. Marlena Strzelczyk

6. Andrzej Golec

7. Agnieszka Breguła

8. Anna Błaszczyk

9. Michał Kiołbasa 

Okręg wyborczy nr 4

1. Krzysztof Świtała 

2. Marcin Szewczyk

3. Tomasz Buja

4. Wioletta Ogórek

5. Magdalena Mądry

6. Elżbieta Popielska

7. Aleksander Górka 

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.