Wybory samorządowe 2018. Koalicja Obywateli dla Chorzowa

Chorzowianin 2018-08-29 | Komentarzy: 0
Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej, Wspólnie dla Chorzowa i 11 organizacji pozarządowych podpisali porozumienie w ramach Koalicji Obywateli dla Chorzowa. Zaprezentowano też 20 punktów programu wyborczego.
Wybory samorządowe 2018. Koalicja Obywateli dla Chorzowa

Marek Kopel, prezes "Wspólnie dla Chorzowa" i Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa podczas podpisania porozumienie w ramach Koalicji Obywateli dla Chorzowa | fot. Wojciech Zawadzki

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - pod taką nazwą PO i Nowoczesna wystartują wspólnie w wyborach samorządowych. 21 października na chorzowskich listach do Rady Miasta znajdą się również przedstawiciele organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. Tak uzgodniono w ramach, podpisanej 29 sierpnia w Centrum Inicjatyw Społecznych, „Koalicji Obywateli dla Chorzowa”.

Jej sygnatariuszami są Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa oraz przedstawiciele PO, . Nowoczesnej, Wspólnie dla Chorzowa, KPR Ruch, Nowoczesnego Chorzowa, Stowarzyszenia „Chorzowska Lauba”, Fundacji „Spectrum Liberi”, Polskiego Związku Działkowców, DOSiR Sokolnia Chorzów, Stowarzyszenia Wspólnota Amazonek „Nadzieja”, UKS Ruch Chorzów, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenia Żeglarskiego „Szkwał”, Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa”.

Program wyborczy „Koalicji Obywateli dla Chorzowa” składa się z 20 punktów.

Andzej Kotala, prezydent Chorzowa, podkreślił, że „Koalicja” reprezentuje różne środowiska społeczne i ma na celu rozwój miasta. - Razem zobowiązujemy się do działania na rzecz rozwiązywania najważniejszych problemów Chorzowa i jego mieszkańców – mówił.

Marek Kopel, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Chorzowa”, zaznaczył, że w dwóch poprzednich wyborach był konkurentem Andrzeja Kotali do urzędu prezydenta, ale przez ten okres wiele się zmieniło.- To był trudny czas. Teraz wspieramy się w Radzie Miasta dla dobra Chorzowa. Prezydent Kotala dobrze wykonuje swoją pracę. Dlatego postanowiliśmy współpracować w ramach tej koalicji i poprzeć prezydenta. To jest droga do sukcesu.

- Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Udało nam się porozmawiać i znaleźć wspólne cele. Łączy nas praca dla dobra miasta i mieszkańców. Chorzów będzie bezpiecznym, nowocześnie urządzonym i wygodnym domem – mówił Andrzej Kotala. 

Marcin Michalik, zastępca prezydenta Miasta, powiedział, że Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, wystawi Marka Kopla na listach do sejmiku województwa śląskiego. - Zależy nam na tym, by miasto miało w sejmiku swojego przedstawiciela – podkreślił.

Przypomnijmy, że w poprzednich wyborach samorządowych w 2014 roku, na listach PO również znaleźli się przedstawiciele organizacji pozarządowych, w ramach podpisanego wówczas „Porozumienia dla Chorzowa”.

Priorytety „Koalicji Obywateli dla Chorzowa”:

1. Budowa kąpieliska otwartego

2. Kontynuacja modernizacji kluczowych dróg Chorzowa

3. budowa nowych mieszkań komunalnych i remont kamienic

4. Rozbudowa Zespołu Szpitali Miejskich

5. Ścieżki rowerowe i wypożyczalnie rowerów w każdej dzielnicy

6. Nowoczesny stadion dla Ruchu Chorzów – etap budowlany

7. Ratowanie zabytków Chorzowa

8. Program „Bezpieczny Chorzów”

9. Miejski Program Polityki Zdrowotnej

10 Strategia na rzecz Seniorów

11. „STOP SMOG” - dopłaty do ekologicznego ogrzewania

12. Rozwój infrastruktury sportowej

13. Program wsparcia organizacji pozarządowych

14. Oficer pieszy

15. System Zielonej Fali

16. Bonifikaty do wykupu mieszkań komunalnych

17. Ulgi finansowe przy przekształceniu użytkowania wieczystego w własność

18. Program „Pies w Mieście”

19. „Zielona Szkoła” dla dzieci za 1 zł

20 Program dla młodych.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.